Ku káve sa bude „podávať“ bluesový dezert – Mário Gapa Garbera a Mečiar

Predstavte si večer pri káve v príjemnom prostredí kaviarne a do toho vám hrá hudba. Nemusíte zostať len pri predstavách, ale všetko v jednom si budete môcť vychutnať 19. septembra 2021 o 18:00 hod. Dobrú náladu vám prídu urobiť výrazný hudobník a slovenská funk-jazzová špička v hre na saxofón, dlhoročný člen kapely IMT Smile, Mário Gapa Garbera a bluesový gitarista a spevák Roman Mečiar. 

Gapa & Mečiar blues connection – to sú poprední slovenskí hudobníci, ktorí spolupracujú s top slovenskou popovou či jazzovou špičkou. Kapelu založili pred deviatimi rokmi a spolu odorali už množstvo klubových či festivalových show koncertov nielen na Slovensku. Zahrajú vám plnokrvný blues a funk. Zaznejú ich autorské skladby, ale aj hity blues-rockových legiend ako sú Eric Clapton, B. B. King, Jimmy Hendrix.‎.. Nechajte sa prekvapiť.

Nebude to prvý raz, čo nám v Kulturparku predvedú svoje umenie a vždy s veľkým ohlasom.  Nedajú vám zadriemať. Ich hudba neuspáva, ale prebúdza k životu. Každého dokážu dobre naladiť. Keď ste ich už zažili, viete o čom hovorím. Oplatí sa vypočuť si ich znova. Vždy je to iné a veľký umelecký zážitok. Ľudia sa na ich koncerty vracajú radi. Skalní nebudú medzi poslucháčmi chýbať ani tentoraz a nových očaria už po zaznení prvých tónov.

Prešovský saxofonista Mário Gapa Garbera spolupracoval s hudobníkmi, kapelami a spevákmi ako Richard Müller, Vašo Patejdl, Pavol Hammel, Robo Grigorov, Dara Rolins, IMT Smile a ďalšími. Hudbu má v génoch. Otec je akordeonista – pedagóg, mama speváčka PUĽS. Študoval hru na klarinet na ZUŠ, dlhoročne pôsobil v ľudovom súbore Šarišan. Neskôr sa ako samouk začal venovať saxofónu. Vyštudoval odbor hudobná výchova – pedagogika na Prešovskej univerzite v Prešove a v súčasnosti je pedagógom na Súkromnej umeleckej škole. Hrá vo svojej funkovej formácii Groovin´ Heads s v bigbande ALL FROM EAST. Úzko spolupracuje s Bercom Baloghom, Petrom Lipom a inými umelcami. Pravdepodobne si už zahral s každým. Vyskúšal si už pop, rock, džez, blues, country i metal, ale najbližší mu je funk a moderný džez.

Kvalitný bluesový zážitok dotvorí na koncerte gitarista Roman Mečiar. Je známy svojím rozsiahlym žánrovým a geografickým záberom. Zasvätenci ho poznajú hlavne z pôsobenia v kapele Fereemen, ktorá aj jeho pričinením dostala od Slovenskej bluesovej spoločnosti ocenenie Objav roka. Okrem toho pôsobí aj v skupinách Chill On The Sun, Bonzo & The Resonators, Blues8. Bluesový feeling mu je blízky a jednoznačne patri k najlepším slovenským rhytm & bluesovo orientovaným gitaristom. Medzi jeho prednosti patrí aj fakt, že sa dokáže doslova zžiť s hudbou a prežívať každý tón.

Vstup voľný

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.