Kunsthalle ponúka figuratívne i abstraktnejšie maľby mladých umelcov

V Kunsthalle/Hale umenia pokračuje druhá, záverečná časť výstavného projektu VUNU Gallery: „Kunsthalle Košice Summer Takeover“, ktorá bude verejnosti prístupná od 18. augusta 2021 do 12. septembra 2021. Výstava FELBER / LUKÁČ / MOFLÁR / VAN DER LINDEN prezentuje najsúčasnejšiu českú a slovenskú maľbu.

Každý jeden z trojice mladých autorov – Oskar Felber, Martin Lukáč a Roel Van Der Linden pochádza z iného mesta (Košice, Bratislava, ‚s-Hertogenbosch), spája ich však život, spolupráca a priateľstvo, ktoré zdieľajú v Prahe.

Umelci predstavia svoje najnovšie práce, ktoré vznikali v posledných mesiacoch. Pôjde o figuratívne i abstraktnejšie výjavy. Hosťom výstavy je zároveň i košický autor, zástupca strednej generácie Martin Moflár, ktorý predstaví svoje monumentálne plátna farebných plôch a nepatrných abstraktných gest. Návštevníci budú konfrontovaní rozsiahlou prehliadkou súčasnej maľby a rozmanitých polôh, ktoré ponúka.

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.