Len tak „medzi nami“, aj Adam Ďurica nám koncertom pekné leto spraví

Jeho hudba na nás útočí z éteru a treba uznať, že sa dobre počúva. Čo skladba to rádiový hit lahodiaci našim ušiam. Charizmatický hudobník a spevák Adam Ďurica počas obdobia nekoncertovania nezaháľal, ale tvoril a výsledok sa dostavil. Jeho najnovší singel Medzi nami sa už poslucháčom dostal pod kožu, rovnako ako skladby Pravdupovediac či Vlci, ktoré sa za krátky čas zaradili medzi najhranejšie. Poznáme ich z rádií, ale naživo si ich budeme môcť vypočuť po prvý raz až na jeho letných koncertoch pod holým nebom.

Do Košíc počas turné po slovenských mestách s novým programom zavíta aj so svojou novou kapelou 17. júla 2021. Bude jedným z headlinerov Leta v Kulturparku a rovnako ako on, sa už tešia aj jeho fanúšikovia na koncert, ktorý má byť úplne iný ako predchádzajúce. Tak nezabudnite prísť. Určite nebudete ľutovať a určite si s ním zaspievate hitovku „Neľutujem“ a aj mnohé ďalšie. Program sa začína o 19:00 hod.

Singlom Medzi nami predstavil Adam Ďurica novú hudobnú etapu, ktorá sa už na prvé počutie líši od jeho najhranejších skladieb a má filmovú náladu. Čerstvou novinkou spevák potvrdzuje svoje nové hudobné smerovanie. Na piesni opäť spolupracoval s bubeníkom a producentom Lacom Rychtárikom, ktorý aj predošlým piesňam dodal neobyčajný šmrnc. Pri tejto jeho typický rukopis posunul k elektronickejšiemu zvuku. Adama vždy bavilo hľadať nový zvuk a ten, ako sa zdá, definitívne našiel v posledných skladbách. Nádherný text k nej napísala Adriana Pusztová. Nové songy pribúdajú a všetko pomaly smeruje k novému albumu. Od posledného „30“ už uplynuli tri roky. Podľa Adamových slov je na ceste, no ešte sa pracuje na niekoľkých veciach. Tvrdí, že bude hotový čoskoro a mal by vyjsť ešte v tomto roku.

Adam Ďurica má už na hudobnej scéne vyhradené svoje miesto a silnú základňu fanúšikov. Jeho skladby oslovujú masy a je stále populárnejší. Patrí medzi najúspešnejších slovenských spevákov. „Sympaťák“ s gitarou či mandolínou pôvodom z Hlohovca sa do povedomia dostal vďaka úspešnej účasti na prvom ročníku speváckej súťaže Slovensko hľadá Superstar, kde sa prespieval medzi top 50 najlepších spevákov. Spoluprácu mu ponúklo hudobné vydavateľstvo Universal Music, ktoré v roku 2006 vydalo jeho debutový album Cukor a soľ. Zviditeľnil sa aj na „výberovke“ Mladá Vlna, na ktorú prispel skladbami „Bez servítky“, „Len si daj“ a Bolo tu fajn“.

Rok 2008 zakončil ziskom Zlatého slávika v kategórii Objav roka. O rok neskôr triumfoval na medzinárodnom festivale Carpathia v poľskom Rzeszowe, kde si prevzal cenu Grand Prix za najlepšiu pieseň, live vystúpenie, spevácky výkon aj ohlas publika. V hudobnej relácii Legendy popu interpretáciou piesne „Mám ťa rád“ od Karola Duchoňa zožal obrovský úspech. Na internete to bolo najsledovanejšie živé vystúpenie roka 2012. O dva roky neskôr si Slovensko zamilovalo pieseň „Neľutujem“, ktorá sa okamžite stala najhranejšou skladbou v slovenských rádiách. Nasledovala rovnako úspešná skladba „Mandolína“,  z rovnomenného albumu, ktorý získal Zlatý album aj Platinový album za predaj. V roku 2016 vydal album Spolu, z ktorého pochádza niekoľko hitov, ako  „Dovtedy“, „Navzájom“, „Tvoj syn“ či hit „Spolu“. Pred troma rokmi prekročil hranicu magickej tridsiatky a pri tejto príležitosti vydal svoj doposiaľ posledný album s názvom „30“, z ktorého pochádzajú single „Jazero“, „Holubička“ či „Dávno si preč“.

Adam Ďurica patrí medzi najúspešnejších slovenských spevákov, čo dokazuje taktiež zisk prestížneho ocenenia OTO v kategórii Spevák roka (2015, 2016, 2017) a ceny SOZA za najhranejšiu skladbu roka 2015 za pieseň „Neľutujem“ a pre najúspešnejšieho mladého autora.

Vstupenky online:

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.