Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Letá v parku boli také, aké majú byť – nezabudnuteľné a zábavné

Letá v parku boli také, aké majú byť – nezabudnuteľné a zábavné

Tešíte sa na leto? To asi všetci. Okrem toho, že nás budú zohrievať teplé lúče, k tomuto ročnému obdobiu sa viaže aj pohoda a veľa zábavy. A práve to každoročne prináša multižánrový festival Leto v parku s pestrým programom, spríjemňujúcim ľuďom letné večery pod hviezdnou oblohou v areáli Kasární/Kulturparku. Za sebou má už dvanásť ročníkov a zostáva dúfať, že do jeho histórie sa zapíše v tomto roku aj trinástka ako šťastné číslo a všetci sa stretneme pod korunami stromov s obľúbenými umelcami. Dovtedy si môžeme zaspomínať na to, kto každý nám spríjemňoval letá a čo všetko sme mohli zažiť.

 Rok 2014

Keď vznikli Košické kultúrne centrá, vtedy sa už uskutočnil šiesty ročník festivalu Leto v parku. Podujatie, ktoré je každoročne už neodmysliteľnou súčasťou letných mesiacov, vzniklo vďaka projektu Európske hlavné mesto kultúry. Milovníkov energickej hudby potešil na úvod koncert rap-rockovej skupiny Para so Sendreiovcami a rómskym zoskupením hudobníkov Kokavakere lavutara. Ich vystúpeniu predchádzali melodické vokály kombinované s elektronikou skupiny Lavagance a tanečné vystúpenie skupiny Outbreak. Nedeľa priniesla deťom predstavenie divadla Maškrta a večer zabávala publikum divadelno-improvizačná skupina Tri tvorivé tvory. Ďalší hudobný večer patril jazzu a koncertu Ofira Shwartza. Lákadlom boli koncerty skupiny Noise of Human Art/ N.O.H.A a sviežej new-age popovej kapely King Shaolin. Na svoje si prišli aj priaznivci vážnej hudby. Na pódiu v Dome umenia sa spolu so Štátnou filharmóniou Košice predstavila operná diva, sopranistka Adriana Kučerová spolu s tenoristom Jurajom Hollým.

Detského diváka potešila rozprávka Mechúrik – Koščúrik Pavla Dobšinského v podaní  spišskonovoveského Divadla na predmestí. Dospeláci  sa zabávali na stand-up komédii. Filmová prehliadka Bažant Kinematograf priniesla filmy Okresní přebor, Kandidát, Fair play, Tigre v meste či Eštebák.

Vyvrcholením leta bol koncert japonskej klaviristky Hiromi, ktorú preslávila nielen bravúrna technika a virtuozita, ale aj živelnosť, energickosť a hlboké vcítením sa do hudby, ktorú hrá. Na vystúpení, ktoré sa muselo kvôli dažďu presunúť do Domu umenia ju sprevádzali basgitarista Anthony Jackson a bubeník Simon Phillips.

Rok 2015

Pestrú paletu kultúrnych žánrov prinieslo aj ďalšie Leto v parku. Magnetom siedmeho ročníka bola najobľúbenejšia a najvyhľadávanejšia francúzska speváčka a producentka ZAZ so svojou šou. Vo svojich skladbách mieša džez, soul, šansón, kabaret, etno, rock aj pop. Jej predskokanom bola dvojica slovenských DJ-ov MALALATA. Na návštevníkov spustili smršť balkánskych beatov, cigánskej muziky, mexickej cumbie a karibského reggae. Rock, reggae, rap, dub a spev, ale najmä Balkán priniesla kapela DUBIOZA KOLEKTIV z Bosny. V jeden večer mohli návštevníci ochutnať hudobný PUDING PANI ELVISOVEJ. Hudbu z trochu iného súdka ponúkol orchester BRATISLAVA HOT SERENADERS s Milanom Lasicom v Kunsthalle/Haly umenia. Na Leto v parku dorazili aj chlapci z kapely Frequency. Pred nimi vystúpila pesničkárka Martina Javor, ktorá predstavila album White Lies Covered Eyes. Z funky na experimentálnu tvorbu, z pivnice na Rock For People, taká bola cesta mladej nitrianskej kapely Fresh out of the Bus. V jej tvorbe nájdete inšpirácie od súčasnej britskej gitarovej alternatívy, cez funky až po elektroniku. Divákov nadchla aj klaviristka Jordana Palovičová. 

Festival nebol len o hudbe. Zábavu pripravila divadelno-improvizačná skupina TRI TVORIVÉ TVORY – Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stano “Stanley” Staško. Pri nich idú ľudia vždy „do kolien“. Michaela ČobejováŠtefan Martinovič, Daniela Mackovičová a Lukáš Dóza prezradili v komédii Karola Vosátka KAM CHODÍ OSCAR WILDE NA VEČERU.  Divadlo Actores zvýši teplotu v parku na 38 stupňov. Nezabudlo sa ani na detského diváka, ktorého potešilo Divadlo na predmestí rozprávkou MECHÚRIK – KOŠČÚRIK. Divadlo Actores pobavilo predstavením PIPI DLHÁ PANČUCHA. Autobus BAŽANT KINEMATOGRAF zaparkoval v parku s filmami Díra u Hanušovíc, Zakázané uvoľnenie, Trabantom až na koniec sveta, Traja bratia a s dokumentom 38 o Pavlovi Demitrovi. Z filmovej produkcie videli diváci aj filmy Mŕtva nevesta Tima BurtonaParíž, milujem ťaStoročný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol a V Bruggách.

Rok 2016

Festival Leto v parku 2016 otvorila slovenská speváčka, skladateľka a niekoľkonásobná držiteľka hudobných ocenení Jana Kirschner. Skôr, ako sa jej priaznivci započúvali do  známych i nových piesní, sa predstavila maďarská skupina Blahalousiana, ktorá mieša muziku šesťdesiatych rokov, súčasnú indie scénu a pesničkárske postupy z amerického juhu a vytvára atraktívny hudobný kokteil. Privítali sme aj Idu Zalewsku, Jej zamatový hlas a spevácky prejav osciluje medzi výrazom veľkých džezových či bluesových dív a pesničkárskou účelnosťou Jani Mitchell. Príjemný večer s kubánskou príchuťou zažili Košičania aj na koncerte všestrannej umelkyne– rapperky, flautistky a speváčky La Dame Blanche. Vo svojej tvorbe originálne spája tradičnú latinskoamerickú hudbu s ďalšími žánrami, v tomto prípade hlavne s rappom, reggae, nu cumbia a ďalšími súčasnými smermi tanečnej urban music.

Príležitosť vystúpiť dostalo aj prešovské jazzové AMC TRIO, ktoré patrí medzi najprogresívnejšie slovenské džezové zoskupenia. Príjemným letným osviežením pod širákom bola maďarská speváčka Odett, ale aj skupina Puding pani Elvisovej s mixom tanečnej elektronickej hudby a iných experimentov. Svoje hudobné nástroje si pred pavilónom Papa rozložila aj new-age popová kapela King Shaolin z Bratislavy. Vzácnym hosťom festivalu bol Michel Sajrawy z Nazaretu, mesta, ktoré je symbolom síce krehkej, ale dlhoročnej koexistencie troch veľkých náboženstiev a kultúr. Tieto vplyvy sa nemohli neodraziť v jeho tvorbe, ktorá je mixom džezu, rocku a world music.

Leto prinieslo do parku aj filmové zážitky. Premietala sa americká romantická filmová dráma režiséra Clinta Eastwooda z roku 1995 Madisonské mosty. Hlavné úlohy stvárnili Clint Eastwood a Meryl Streep. So zaujímavými snímkami prišiel aj Bažant Kinematograf. Nezabudlo sa ani na deti, pre ktoré bol pripravený edukačný program Paci Pac. Za detským projektom stojí bývalý gitarista kapely Inekafe Mário Praženec (PAC) a talentovaná speváčka Adriana Pešinová (PACI). Duo tvorí pesničky pre deti. Prešovské bábkové divadlo Babadlo potešilo deti adaptáciou slovenskej rozprávky Ali Baba – Hopsa, hopsa, zem otvor sa! Spoločenstvo výmyselníkov Jurko zavítalo medzi deti s projektom dramatizovaného čítania  s hudobnými nástrojmi a slovenskými ľudovými rozprávkami, v ktorom ujo rozprávkar, ujo píšťalkár a víla Rozprávnica spolu s deťmi oživujú staré rozprávky Pavla Dobšinského.  Rožňavské divadlo Actores prišlo medzi najmenších s rozprávkou Prešibaný kocúr v čižmách.

Dospelých prišli zabaviť a rozosmiať Tri tvorivé tvory. Z dielne divadla Kontra zo Spišskej Novej Vsi si mohli pozrieť komédiu o írskych teroristoch Poručík z Inishmore a divadlo Actores ponúklo divákom inscenáciu Dni v daždi. Európsky dom poézie Košice obohatil program o popularizačno-odbornú debatu odborníkov #winteriscoming na tému knižného a seriálového fenoménu Game of Thrones (Hra o tróny), spojenú s kvízom a prezentáciou.

Rok 2017 

Keď si zalistujeme v pamäti, isto sa nám vynoria spomienky aj na Leto v parku v roku 2017. Opäť to bola pohoda, zábava a veľa muziky. Každý si mal z čoho vybrať. Pod hviezdnou oblohou si na svoje prišli priaznivci vážnej i populárnej hudby, návštevníci si mohli pozrieť divadelné predstavenia pre deti i dospelých, filmy, súťažiť, zacvičiť si či zatancovať, stretnúť umelcov, spevákov a hudobníkov. Program bol koncipovaný tematicky. Každý hudobný večer bol venovaný inému žánru.

V spolupráci s festivalom Hevhetia vystúpil v parku významný poľský klavirista Krzysztof Kobyliński, ktorého repertoár je zložený predovšetkým z originálnych kompozícií a čistej improvizácie. Na vlastné uši si návštevníci vypočuli aj originálnu a nadžánrovú hudbu  priekopníka jazzovej trúbky, francúzskeho hudobníka a skladateľa Erika Truffaza. Jazz znel aj v podaní slovenského gitaristu, skladateľa filmovej hudby, producenta a scenáristu Davida Kollára a nórskeho trubkára Arve Henriksena.

Jeden z večerov bol venovaný hudobným štýlom funk a jazz. V rámci neho zahrali prešovský saxofonista Mário Gapa Garbera s kapelou Mečiar blues connection a košická funky kapela Jungle Label so speváčkou Katarínou Demskou. S vlastnou tvorbou, spájajúcou prvky jazzu, etno a popu prišla do tretice formácia Marek Szarvaš projekt.  

V ponuke leta bol aj koncert Katky Koščovej, ktorá prišla spolu s Geišbergovcami. Svojich priaznivcov potešila intímnejším koncertom speváčka  Mária Čírová, ktorá sa sama sprevádzala na  klavíri.  Pred ňou vystúpila košická dievčenská formácia Lilly & Moni, ktorá spieva covery známych hudobných skladieb.

Do parku zavítala aj Katarína Máliková, neprehliadnuteľný talent na našej scéne, pohybujúci sa na hraniciach folklóru, world music, súčasnej vážnej hudby a pesničkárstva. Nemenej zaujímavým letným hosťom bola aj očarujúca speváčka, skladateľka a tanečníčka Lina Mayer. Publikum zaujala aj džezová speváčka Lucia Lužinská či akordeónový virtuóz Michal Červienka.

Na ľudovú nôtu zahrala a zaspievala skupina Ľudové mladistvá, ktorá predviedla ako znie inštrumentálne spojenie jazzu s folklórnymi motívmi. Kontrovali jej vokálno-inštrumentálne teleso Banda, ktorého cieľom je šíriť staré dobré (nielen) slovenské piesne a funky popová kapela Rusnack´s z Prešova.

Návštevníkov pobavila tiež reggae-alternative kapela Medial Banana z Bratislavy, prešovská reggae/world music formácia N30 Akustika a skupina Le Payaco, v skladbách ktorej sa nachádzajú prvky popu, rocku, swingu, ale aj alternatívy a psychedélie.

Unplugged koncert v Pape odohrala kapela piatich hudobníkov Shamrock Redheads, ktorí hrajú aj v orchestri Musica Iuvenalis. Prišli s írskou folklórnou hudbou v rockovom a modernom podaní.

Zvlášť predstavovať netreba úspešnú prešovskú skupinu Chiki liku tu-a. Rovnako ani spišskonovoveskú punkovú kapelu Smola a hrušky. V rovnaký večer zahrala folk rocková kapela z Prešova Edo Klena & Klenoty. Žiadnym nováčikom na hudobnej scéne nie sú ani ďalší Prešovčania zo skupiny ElevenHill. Pred nimi na pódiu vystúpil  český spevák Matěj Vávra so svojou kapelou. Komu to nestačilo, mohol prísť aj na koncert kapely Basie Frank Band, ktorej hlavnou postavou je Barbora Švidraňová, S ňou prišli potešiť ucho nejedného diváka aj zahraniční hostia James & Black.

Leto prišla rozveseliť situačným humorom aj známa trojica stand up komikov Tri tvorivé tvory, tancovalo sa na sharing trainingoch, cvičila sa joga, ale aj s Katie de Chimp. S divadelnými predstaveniami prispeli do programu divadlo Actores s Family Bandwagon 2, Divadlo na doske so Snehulienkou , Divadlo Kontra s Howie a Rookie, Túlavé divadlo s Reparátom z povinného čítania a Divadlo na rázcestí s predstaveniami Dve rozprávky na brušku a Variácie lásky. Súťaživých ľudí čakal Papa kvíz špeciál a v Kasárňach/Kulturparku bol aj rómsky Koncert v parku za  Paľikerav (ďakujem). V areáli už tradične zaparkoval autobus Bažant Kinematograf so zaujímavými filmovými titulmi Učiteľka, Sedem zhavranelých bratov, Teória tigra, Obecná škola a Baba z ľadu.

Rok 2018

Multižánrový festival Leto v parku otvoril svoje brány v roku 2018 už po desiaty raz, aby zabavil tisícky Košičanov svojim pestrým programom. Dostali možnosť postarať sa o hudobnú stránku a vybrať si obľúbených interpretov, ktorých chceli počuť na koncertoch. A tak hlasovali a organizátori im vyšli v ústrety. Každý večer bol iný. Jubilejný ročník odpálil trojkoncert, na ktorom vystúpili Gypsy Band Lomnické Čháve spod Tatier, Peter Lipa jr. a jeho skupina The Grand Buffet, a to zďaleka nebolo v úvodný večer všetko. Program pokračoval vystúpením bratislavskej poprockovej kapely Para so skladbami z najnovšieho albumu Našou krajinou.

Milovníci dobrej hudby si nenechali ujsť koncert famózneho klavírneho virtuóza Richarda Rikkona, ktorý svojou improvizačnou hrou pohltil košické publikum predtým už dvakrát. Po soundtrackov známych filmových titulov ich čakal ďalší neopakovateľný klavírny maratón.

Leto spríjemnil aj obľúbený spevák Richard Müller a slovenská pesničkárka a divadelná herečka, členka Radošínskeho naivného divadla, Sima Martausová. V auguste si návštevníci mohli zaspievať s Pavlom Hammelom a roztancovala ich aj terchovská Nebeská muzika. Z trochu iného súdka boli kapely Akustika, HartygaHeľenine oči. Koncertovať do parku prišli tiež skupiny Tolstoys, VeeblefetzerThe Youniverse. Afterparty bola s Jurešom Líškom a jeho elektroakustickou kapelou Fallgrapp. Hudbou nabité leto doplnili unplugged koncerty v Pape s Ladies and Genitals a skupinou Kontakt. Nechýbal ani rusínsky Karel Gott Štefan Štec a jeho hostia.

Pestrá bola aj divadelná ponuka. Aké by to bolo leto bez komikov. Situačným humorom prišli opäť rozveseliť Tri tvorivé tvoryStand up comedy. Divadlo na hojdačke vystúpilo s predstavením pre deti Posledný dinosaurus, Kladzianske ľudové divadlo (KĽUD) s komédiou Cicho, bo skajpujem s dzivku. Za detským divákom prišiel aj Pinokio v podaní divadla Cilliling a divadlo SpozaVoza prinieslo predstavenie Ahoj, pán Sova. Večer herci z tohto divadla zahrali Blues jedného otca. Babadlo potešilo divákov so Šípkovou Ruženkou a Actores s hrou Ďurošík alebo Na zbojnícku nôtu a dospelým ponúkol Totálny nezmysel.

Najmenší sa mohli pohrať v Lego dielni a v Senzorickej dielni o vode. Ani tentoraz nechýbali  jogové cvičenia a s fitnesskou Katie De Chimp. Vedomosti z diania na predchádzajúcich ročníkoch Leta v parku si mohli pamätníci preveriť na Papa kvíze špeciál.

Rok 2019

A aké leto bolo predvlani? To si asi ešte dobre pamätáme. Ako inak, bolo pohodové a zábavné. Areál Kasární/Kulturparku naplno žil. Ako už býva zvykom, program bol pestrý a návštevníci prichádzali pod koruny stromov v hojnom počte. Pravú letnú atmosféru vytvoril hudobný maratón, v ktorom si pomyselne podávali mikrofón rôzne skupiny a v jeden večer sa mohli vyblázniť aj na troch koncertoch žánrovo blízkych hudobných formácií a naladiť sa na štýl, ktorý im je blízky. Čakala ich veľká nálož dobrej hudby.

Festival otvorila Katka Koščová a bratia Geišbergovci. Pred koncertom sa pesničkár, multiinštrumentalista, dramaturg a skladateľ Martin Geišberg a klavirista a skladateľ Daniel Špiner venovali na hudobnom workshope deťom. Trochu rocku a trochu folklóru v jednom predviedli Filip Lehotský allias Filip Jánošík a hotoví umelci s projektom, v ktorom sa prelína moderná hudba s ľudovou a punkovými textami. Kontrovala im hudobná skupina Družina, hrajúca príjemne a citlivo spracovaný slovenský folklór, výborne zapadajúci do definície ethnobeat. Ich koncerty sú plné energie a krásnych melódií slovenských ľudových piesní. Slovenským folklórom s prvkami folku, rocku a vplyvov world music sa inšpiruje aj prešovská kapela Hrdza, ktorá hrá autorské piesne Slavomíra Gibartiho.

V nasledujúci večer priaznivcom rocku ulahodila trojica kapiel. Z Banskej Bystrice prišiel do Košíc ROCK REUNION, ktorý sa na Slovensku preslávil hlavne singlami Dokonalá (Hej prdel) a Denník. Mladá kapela je zameraná prevažne na vlastnú tvorbu hudby, obsahujúcu prvky punk rocku, moderného rocku a rôznych variácií rockovej hudby. Podobnú príchuť mala „káva“ od skupiny INEKAFE. Najväčší úspech dosiahla albumami Čumil, Je tu niekto?, Príbeh či Bez udania dôvodu. Rockový večer uzavrela skupina ZOČI VOČI z Nitry. Aj keď spočiatku ich repertoár tvorili prevzaté piesne, v súčasnosti stavajú na vlastnej tvorbe.

Atmosféru leta navodila aj speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová so svojim bandom. Jej piesne sú fúziou rôznych hudobných štýlov, ale všetky spája jej výpoveď v textoch, ktoré píše v slovenčine.  Na domácej pôde si zahrala aj košická kapela CHA BUD!, ktorá sa do povedomia dostala po súťaži Nové tváre slovenského jazzu, kde získala cenu za kolektívny výkon a hráč na klávesové nástroje Matej Lazár cenu za kompozíciu. Čerešničkou na jazzovej festivalovej torte bol hudobný bard Peter Lipa, ktorý patrí medzi významné európske osobnosti džezu. V jeho repertoári môžeme nájsť tradicional, swing, moderný džez, latinskoamerický džez, džezový šansón, spirituál, funk, ale aj rock a popové vplyvy.

O niekoľko dní neskôr festival preladil na iný  hudobný štýl. Do parku prišla zahrať slovenská indie-rocková kapela DIEGO, ktorá naposledy prišla s albumom Et in Arcadia Diego (8. 8.). Okrem toho má na svojom konte ešte dva albumy Diego, za ktorý získala prestížnu cenu Radio_Head Awards za album roka a Pariphenes.  Publiku sa predstavila aj slovenská alternativno-rocková hudobná skupina BAD KARMA BOY, ktorá sa žánrovo pohybuje na rozmedzí indie popu, indie rocku, psychedelického popu a do istej miery i folku. Na festivale vystúpila tiež známa rocková skupina Korben Dallas, ktorá svojou hudbou prekračuje hranice nezávislej scény. Ich priaznivci sa mohli „ponoriť“  do najnovšieho albumu Bazén.

O posledný hudobný večer sa postarali tri formácie, hrajúce židovskú hudbu. MOJŠE BAND interpretuje predovšetkým hudbu stredoeurópskeho regiónu. Prináša obraz o štýle židovského umenia, známeho tiež ako luftmenschu. ktorý bol vyhľadávaným špecifickým žánrom ľahkej zábavy. KASCHAUER KLEZMER BAND sa zameriava na klezmerovú hudbu presiaknutú folklórnymi hudobnými tradíciami východnej Európy, Balkánu, slovenského a rómskeho folklóru, obohatenú prvkami klasickej a modernej hudby. Podmanivo namiešaný kokteil zo židovskej, balkánskej a orientálnej hudby , slovenského a cigánskeho folklóru s originálnou esenciou súčasných štýlov ako jazz, rock, reggae a latino ponúklo zoskupenie PREßBURGER KLEZMER BAND.

Leto bolo veselé aj vďaka standupistom. Postarali sa o to standupisti Michael Szatmary, Tomáš Hudák, Samo Trnka a Dano Čistý, ktorí chŕlili gagy ako im prišli na jazyk. Festival priniesol ešte tri unplugged koncerty. Vojenskú históriu areálu priblížili Potulky mestom Košice na tému Kulturpark ako ho nepoznáte. Cestovateľský večer s Filipom Jánošíkom preniesol divákov do Indie. Deti si pozreli predstavenia Divadla na hojdačke Tdpaslík, Divadlo SpozaVoza odhalilo Tajomstvo oceánu a zahralo aj hru Tesla a priatelia, divadlo Cililing potešilo detského diváka predstavením Čarovná muzika a Babadlo vybralo zo svojho repertoáru inscenáciu Ako sova líške bájky čítala.

Rok 2020

Vlani sme si užívali Leto v parku síce s rúškami a za sprísnených opatrení, ale o to dychtivejšie. Dnes len dúfame, že sa to podarí aj v tomto roku. V minulom roku areál Kasární/Kulturparku po zákaze organizovania hromadných podujatí znovu ožil kultúrou. O príjemné spestrenie dlhých letných večerov sa postarali hudobníci, speváci, kapely, jednotlivci, interpreti rôznych hudobných žánrov, herci divadiel pre dospelých i deti a ďalší umelci. Po vynútenej prestávke, kedy sme ich mohli vídať iba cez obrazovky, sa konečne stretli zoči-voči svojim priaznivcom.

Úvod Leta v parku patril pred kaviarňou Papa unikátnemu zoskupeniu mladých talentovaných ľudí Pomaranč. Venujú sa spleti rôznych žánrov ako funk, jazz, ska či rock. Metropola východu si pripomenula leto aj sviežou hudbou, aká sa hrá v kolíske reggae na Jamajke. Bratislavská šestica muzikantov – kapela Medial Banana prišla predstaviť svoj najnovší album Nedotknuteľní a zaviedla ľudí do slnkom zaliateho Karibiku. Pozitívnu energiu a osviežujúcu hudbu priniesla prešovská kapela Akustika, ktorá vystúpila ako špeciálny hosť.

Svoju virtuóznu hru predviedol klavirista Richard Rikkon, ktorý prišiel do Košíc so zmesou filmovej hudby a popu v jemu príznačnej improvizačnej hre na klavíri. Okrem spomienky na nedávno zosnulého génia Morriconeho znela aj hudba z filmov Bohemian Rhapsody, Krstný otec a mnoho ďalších skladieb.

Park ožil tiež hudbou Mareka Brezovského v podaní výnimočných hudobníkov, akými nepochybne sú Oskar Rózsa (klávesy, spev), Vladislav Slnko Šarišský – (klavír), Marián Slávka (bicie), Marek Minárik (basgitara),  Adam Mičinec (gitara), Oskar Török  (trúbka).Vďaka open-air koncertu skupiny Hrana zažili Košičania nezabudnuteľný letný večer.

Ďalší koncert v štýle pop/funk/RnB odohral Domi Haly. Väčšina ho pozná ako youtubera a zabávača, no on je aj skvelým hudobníkom a pôsobí v rôznych kapelách na Slovensku či v Dánsku. Tentoraz si zahral so skupinou Let’s Funk.

Zabaviť ľudí prišli aj divadlá Kumšt Teatro s komédiou Kumšt, Kladzianske ľudové divadlo KĽUD s kabaretným programom plným scén a gagov „Laska po vichodňarski“ a s hrou Cikánsky boxer sa predstavilo české divadlo Buranteatr.  Najmenších vtiahli do rozprávky  prešovské divadlo Cililing , SpozaVoza, Divadlo na hojdačke, Divadelný svet a Babadlo.  Pozreli si hry O hrdinskom krajčírikovi, Ružová rozprávka, Ivan a mačky, Lomidrevo, Edo Drewo a lesné víly, Kráľovstvo varešiek i Alibaba.  V parku sa nielen sedelo a tancovalo, ale kto chcel, mohol si zacvičiť jogu. V Cestovateľskom kine zaviedla Veronika Bednárová do Mjanmarska a predstavila zlatú krajinu úsmevov a úžasných ľudí.

 

 

Ďalšie články