Letné kino netradične uzavrú producent filmu Vybíjaná R. Biermann a herec R. Genzer

Záver Letného kina v AMFIKU bude patriť jedinečnému premietaniu filmu Vybíjaná v prírodnom prostredí, ktorý patril k najočakávanejším titulom prvej polovice roku 2015. V košickom Amfiteátri  ho diváci uvidia pri príležitosti vydania DVD za účastí vzácnych hostí – producenta  Rudolfa Biermanna a herca Richarda Genzera 3. septembra. Známy český herec vylosuje zo vstupeniek počas večera divákov, ktorí získajú darček DVD filmu s podpismi hostí ako bonus. 

 

Komédia Petra Nikolaeva podľa bestselleru Michala Viewegha Vybíjaná je groteskou o priateľstve, osudových láskach, kráse a „ošklivosti“, alkohole a hľadaní ľudského šťastia. Rozpráva príbeh spolužiakov v niekoľkých časových rovinách, ktorí spolu prežívajú rôzne životné etapy. Ocitáme sa na stretávke gymnazistov po niekoľkých rokoch. Navonok banálna situácia dáva priestor nielen pre sentimentálne spomienky, ale predovšetkým na bilanciu nenaplnených túžob i uskutočnených snov a prežitého života.

A4_Vybijana_LetneKino FINALV centre príbehu sú traja kamaráti – Jeff, Skippy a Tom, ktorých životné peripetie neustále vracajú do spoločného bydliska – staromládeneckého brlohu, ktoré sa pre nich stáva útočiskom podľa toho, ako získavajú či strácajú životné partnerky. Ich protipólom sú dve ženské hrdinky – triedna kráska Eva, ktorá sa stane postupne objektom lásky všetkých spolužiakov a šeredná Hujerová, ktorej schopnosť sebaironického nadhľadu dáva nielen schopnosť prežiť vo svete krásnych, ale nájsť i vlastnú cestu k šťastiu.

V úlohách troch kamarátov sa objavuje úspešné trio z televízneho seriálu Partička – Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. „I když kniha vznikla v době, kdy kluky rozhodně nemohl znát, je to jako by to Michal Viewehg napsal pro ně,“ tvrdí režisér Petr Nikolaev. V úlohe triednej krásky Evy sa na filmové plátno vracia známa modelka Simona Krainová, ktorú vystrieda jej kolegyňa Linda Bartošová.

Filmy podľa literárnej prílohy Michala Viewegha patria k najúspešnejším titulom posledných dvoch desaťročí. Divácky najnavštevovanejšie adaptácie Vieweghových kníh sú Účastníci zájezdu , ďalej Román pro muže, Román pro ženy a Nestyda. Pod všetkými týmito filmami je ako producent podpísaný Rudolf Biermann.

Film Vybíjaná mal svetovú premiéru v Londýne priamo na slávnej filmovej Leicester square v marci. .

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.