Letné kino v AMFIKU bude plné hviezd na pódiu i oblohe

Pri organizovaní hromadných podujatí, a to aj v prípade, že sa konajú v exteriéri, sú rúška povinné. Rovnako je nutná dezinfekcia rúk. Účastníci sú povinní dodržiavať pokyny organizátora o rozostupoch osôb a sedení a ďalšie opatrenia, týkajúce sa prevencie ochorenia COVID 19, ktoré budú zverejnené pri každom podujatí na viditeľnom mieste.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Milujete leto a milujete filmy? Čo tak užiť si trochu romantiky pod hviezdnou oblohou? Košický Amfiteáter je na to ako stvorený. Skvelú a neopakovateľnú atmosféru, zábavu i napätie poskytuje fanúšikom strieborného plátna už roky a je to vždy príjemne strávený čas. Letné kino v AMFIKU je tu znova a počas letných mesiacov si budete môcť vychutnať filmové lahôdky a overené kinohity. Od 11. júna do 29. augusta 2020 je prírodné kino vyhradené všetkým, ktorí už nechcú byť doma zavretí a chcú si pozrieť niečo zaujímavé. Ponuka je bohatá a my môžeme garantovať, že si so sebou odnesiete krásne zážitky. Do legendárneho „amfiku“ sa za nimi odjakživa chodí a tí, čo to zažili, vedia, že prísť sa naozaj oplatí.

Spoločnosť K13 – Košické kultúrne centrá v spolupráci s Mestom Košice a Kinom Úsmev sa rozhodli nepremietať len filmy, ale obohatiť podujatie o sprievodný program a navyše počas júna nevyberať vstupné. Organizátori sú si vedomí toho, že predchádzajúce mesiace neboli príliš veselé, preto väčšina titulov bude v komediálnom duchu na rozveselenie. Zvyčajne sa plátno rozsvieti po zotmení, ale tentoraz treba prísť do Amfiteátra o dve hodiny skôr. Od 19. hodiny bude po deväť večerov patriť pódium umelcom, ktorým už tiež chýba priamy kontakt s publikom. Pobaviť ho prídu nielen speváci a hudobné skupiny, ale aj tanečníci.

Leto pod Kalváriou odštartujú bratia Robo a Rasťo Kopinovci a ich skupina Nocadeň, uvidíme aj dvojicu účastníkov hudobných show Hlas Česko Slovenska a SuperStar Marek Lacko & Tomi Sučik, Lukáša Adamca & Band, Tomáša Buranovského s kapelou, Maduar s Ivannou Bagovou, víťazkou Hlasu Česko Slovenska a SilBand s Robom Šimkom. Bude to nielen o hudbe, ale aj o tanci. Pred filmami to roztočia Tanečné štúdio UNOSTAR, Outbreak & Whos‘ that kidz a Lobo s Tanečným štúdiom Adriany Vrbovej.

Premietacie večery sa prispôsobujú požiadavkám divákov, ktorým viac vyhovuje záver týždňa. Filmom sú vyhradené štvrtky, piatky a soboty. V júli a auguste bude každý štvrtok patriť Kinu Úsmev, ktoré bude v premiére uvádzať české a slovenské filmy a pozývať aj osobnosti z nich.

O nové filmové zážitky núdza určite nebude. Zostáva veriť, že v letnom kine budú svietiť hviezdy na plátne aj naživo, a dúfajme, že obloha zostane hviezdna a dážď Amfiteáter v každý filmový večer oblúkom obíde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.