Letné kino v amfiku bude „vrieť“ horúcimi novinkami

Milujete leto a milujete filmy? Tak potom spojiť tieto dve príjemné veci dohromady je tou správnou voľbou. Keď si to všetko môžete navyše vychutnať pod nočnou oblohou s neopakovateľnou atmosférou v letnom kine, môže to byť krásny zážitok. Košický Amfiteáter je už tradične mekkou filmových hitov počas celého leta a inak tomu nebude ani tentoraz.

Na všetkých návštevníkov čaká plejáda horúcich noviniek rôznych žánrov, obľúbených filmových hviezd a neopozeraných titulov, ktoré majú rok výroby 2018 a mnohé mali premiéru len pred niekoľkými dňami. Vybrať si je naozaj z čoho. Letné kino v amfiku štartuje o niečo skôr ako zvyčajne, už počas ART FILM FEST-u, 16. júna a potrvá do 2. septembra. V Amfiteátri uvidíme štyri festivalové filmy Dvanásty muž (16. 6.), Na jeden nádych (17. 6.), Žltá ponorka (21. 6.) a Hotel Artemis (22. 6.).

Pre Košičanov v legendárnom Amfiteátri sa bude počas celého leta premietať trikrát do týždňa, vždy v utorok, štvrtok a nedeľu, s výnimkou sviatku, ktorý pripadá na 5. júla. Filmové príbehy sa začnú odvíjať vždy po zotmení, približne o 21:00 hod., v auguste o hodinu skôr, keďže slnko skôr zapadá. Letné večery v prírodnom kine sú priam ideálne na sledovanie vzrušujúceho thrilleru alebo romantickej komédie. Všetko podľa chuti. Výber je naozaj pestrý.

Počas tohtoročného letného kina si budú môcť diváci pozrieť takmer tri desiatky filmov pre všetky vekové kategórie. Sú medzi nimi oscarové, ďalšie pokračovania úspešných titulov, ale tešiť sa môžu aj na nový slovenský film Dôverný nepriateľ, ktorý má predpoklady na podobný úspech ako Čiara. V poradí už piaty ročník otvorí americká akčná komédia Debbina 8, v ktorej zahviezdi Sandra Bullock v úlohe Debbie Ocean. Najväčšiu lúpež svojho života plánovala 5 rokov, 8 mesiacov a 12 dní. Návštevníci uvidia aj Súboj pohlaví, Coco, Červenú volavku, Besnenie, Polnočnú lásku, Dve nevesty a jednu svadbu, Dve a pol kačky, uvidia filmy Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný, Podoba vody, Lady Bird, Vezmi si ma, kamoš či Jurský svet: Zánik ríše, Ja, Simon a júl uzavrie Mrakodrap.

August prinesie filmy Deadpool 2, Až na dno, Prekliate dedičstvo, Manžel na skúšku, Čierny Panter, Blokoti, Avangers: Nekonečná vojna, ale tiež tituly Som sexy, Tmavá myseľ, Špión, ktorý ma dostal, Scarface, Dôverný nepriateľ, Mission Impossible 6 a bodku za Letným kinom v amfiku 2018 dá akčná snímka Mile 22.

O nové filmové zážitky teda nebude núdza. Ktorý z filmov je ten naj, nech si vyberie a posúdi každý podľa vlastného gusta. Bolo by nespravodlivé hovoriť o dobrých a zlých tituloch, pretože pri ich hodnotení je vždy najdôležitejší divák.

Keďže sa premieta pod holým nebom, zostáva veriť, že počasie bude počas premietacích dni naklonené priaznivcom filmu a z oblohy nebude liať, ale svietiť hviezdy nielen na filmovom plátne, ale aj na nebi. V prípade veľmi nepriaznivých poveternostných podmienok zostane Amfiteáter zatvorený.

Vstupenky na jednotlivé filmy si môžu záujemcovia zakúpiť online cez lístkový systém K13 – Košické kultúrne centrá, v informačnom centre Delta na Kukučínovej 2 alebo hodinu pred podujatím v pokladni v Amfiteátri za rovnakú cenu v predstihu alebo na mieste. Výška vstupného sa pohybuje od 4,50 € do 6,00 €. Vstupné na ART FILM FEST je 3,50 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.