LETNÉ KINO V AMFIKU ponúkne plejádu horúcich filmových noviniek

Letný filmový festival v Amfiteátri už neodmysliteľne patrí v Košiciach k letu. Aj počas tohto sa bude premietať pod šírym nebom trikrát do týždňa. Oproti predchádzajúcim trom ročníkom nastane zmena iba v tom, že filmové plátno ovládnu predovšetkým horúce filmové novinky. Neopakovateľná atmosféra však zostáva. Stačí si vybrať z ponuky tridsiatich snímok a ísť v utorok, vo štvrtok alebo v nedeľu do presláveného kina, ktoré má za sebou dlhú, veľmi úspešnú, počtom divákov neprekonanú tradíciu. Starší s nostalgiou, mladší s túžbou po nových zážitkoch budú mieriť do prírodnej mestskej filmovej zóny, ktorá ponúkne tú pravú letnú pohodu.

Festival odštartuje už v posledných júnových dňoch. Ako prvý otvorí sezónu 27. 6. o 20:00 hod. český romantický hudobný film Muzzikanti, ktorý uvedú jeho tvorcovia – režisér Dušan Rapoš a scenárista Peter Šiška. Peter Cmorík, ktorého hlas znie celým filmom, zaspieva aj naživo a po unplugged koncerte bude autogramiáda s hosťami večera. Darček dostanú detskí diváci 29. 6. v podobe snímky Trollovia, ktorú si budú môcť so svojimi rodičmi pozrieť zadarmo.

Prázdninové leto bude pokračovať v júli a aj v auguste a posledný film leta Made in America, Nebeský gauner uvidia diváci 3. septembra.  Premietanie v Amfiteátri sa vždy začína po zotmení. V júli približne o 21:00 hod. a v auguste okolo 20:00 hod.

Vstupenky na jednotlivé filmy si budú môcť záujemcovia zakúpiť online cez lístkový systém K13 – Košické kultúrne centrá, v informačnom centre Delta na Kukučínovej 2 alebo hodinu pred podujatím v pokladni v Amfiteátri za rovnakú cenu, ktorá sa pohybuje od 3 € do 4 €.

K magnetom tohto leta určite patrí film Heydrich: Muž so železným srdcom, ktorý bude absolútnou novinkou. Svetovú premiéru mal v máji. Je to skutočný príbeh o zrode Hitlerovho monštra. Nový film s účasťou hollywoodských hviezd sa venuje veľkému československému príbehu druhej svetovej vojny – atentátu na Heydricha.

Pozornosť si zaslúži aj slovenský film Piata loď v réžii Ivety Grófovej, ktorý bol ocenený na tohtoročnom festivale Berlinale Krištáľovým medveďom. Slovensko triumfovalo v Berlíne po 28 rokoch. Je to príbeh dvoch detí, ktoré si vytvorili svoj malý svet podľa vlastných predstáv.

Pod večernou oblohou diváci uvidia aj ďalší zo slovenských filmov Únos, ktorý mal premiéru v marci tohto roka. Celovečerný thriller je inšpirovaný udalosťami okolo kauzy zavlečenia Michala Kováča ml. v roku 1995 a jej dôsledkami. Nie je to dokument, ktorý by prinášal vernú rekonštrukciu vtedajších udalostí, iba sa od nich odráža.

To je len krátka ukážka toho, čo letné kino prinesie. V Amfiteátri bude naozaj horúco, aspoň čo sa horúcich noviniek týka.

Letné kino v Amfiku - kompletný program (1062 stiahnutí)

2 Responses to LETNÉ KINO V AMFIKU ponúkne plejádu horúcich filmových noviniek

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.