Letné kino v AMFIKU uvedie filmy, ktoré uvidia diváci medzi prvými

K letu nepochybne patrí nielen dobré počasie, oddych pri vode alebo na horách, dovolenka, prázdniny a zábava, ale aj dlhé letné večery, ktoré si môžete spríjemniť napríklad sledovaním najnovších svetových filmových noviniek v prírodnom kine. Ku Košiciam už neodmysliteľne patrí Amfiteáter, v ktorom sa odohrávajú filmové príbehy pod nočnou oblohou v skvelej a neopakovateľnej atmosfére fanúšikov filmového plátna. Letné kino v AMFIKU prinesie aj tento rok to najčerstvejšie, čo za posledné mesiace vzniklo vo svete kinematografie a košickí diváci budú mať príležitosť vidieť novinky medzi prvými. 

Na návštevníkov Amfiteátra čaká od 27. júna do 31. augusta 2019 plejáda filmových noviniek rôznych žánrov, obľúbených hereckých hviezd v tituloch, ktoré majú prevažne rok výroby 2019. Mnohé z nich mali alebo majú v týchto dňoch svoju premiéru. Naozaj je si z čoho vyberať a na svoje si prídu všetky vekové kategórie. V Amfiteátri sa zhasínajú svetlá a rozsvecuje plátno vždy až po zotmení – v júni a v júli približne o 21:00 a v auguste o 20:00 hod. Takže sa pohodlne usaďte a vychutnajte si kino pod nočnou oblohou v prostredí, čo je vždy veľkým zážitkom. Do legendárneho  „amfiku“ v Košiciach sa za ním odjakživa chodí a tí, čo to zažili, vedia, že prísť sa naozaj oplatí.

Priaznivcov strieborného plátna vtiahne do filmového ošiaľu kasový trhák Bohemian Rhapsody, ktorý je oslavou rockovej skupiny Queen a predovšetkým Freddieho Mercuryho. Svojou tvorbou a životom vzdoroval všetkým možným stereotypom, vďaka ktorým sa stal jedným z najvýraznejších umelcov na svete. Pred uvedením filmu mu vzdá hold svojim vystúpením slovenský spevák Peter Paul Pačut počas Freddie Mercury show.

Repertoár skupiny Queen spieva už od roku 1991 a so svojou kapelou Queenmania vystúpil už v 27 krajinách po celom svete, kde mal veľký úspech a dodnes má svojich fanúšikov. Počas svojej kariéry získal v roku 1997 cenu Künstler Magazinu ako najlepšia skupina, interpretujúca piesne Freddieho Mercuryho a skupiny Queen. O rok neskôr vydal CD s názvom Queen of Filharmonic, ktoré vzniklo v spolupráci so Štátnou filharmóniou Košice. Album bol ocenený Zlatou platňou. V USA dostal v roku 2018 cenu Las Vegas Producers Choice Honors za najlepší hlas roka. Po vystúpení Košičana Petra Paula Pačuta si rozohriate publikum bude môcť vychutnať nezabudnuteľnú rockovú legendu a spoznať jeho životný príbeh a strhujúce vystúpenia prostredníctvom filmu.

Premietacie večery sa prispôsobujú požiadavkám divákov, ktorým viac vyhovuje záver týždňa. Zväčša to budú štvrtky, piatky a soboty a len vo výnimočných prípadoch, kedy budú v Amfiteátri iné kultúrne podujatia, sa filmy budú premietať v iné dni.

Počas tohtoročného leta si budú môcť priaznivci filmu pozrieť 24 filmov od komédií, akčných snímok, dobrodružných, životopisných až po horory, ale aj detské a užijú si aj trochu romantiky. O nové filmové zážitky núdza nebude. Zostáva veriť, že v letnom kine budú svietiť hviezdy na plátne aj na oblohe a dážď ho v každý filmový večer oblúkom obíde.

One Response to Letné kino v AMFIKU uvedie filmy, ktoré uvidia diváci medzi prvými

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.