Leto v parku prinesie pohodu, zábavu a veľa muziky

Areál Kasární/Kulturparku bude aj tento rok počas celého leta žiť hudbou, divadlom, filmom, tancom a prinesie pestrú paletu kultúrnych žánrov. Festival Leto v parku poskytne zábavu, oddych a relax všetkým vekovým kategóriám a ponúkne Košičanom i návštevníkom metropoly východu príjemné a kultúrne spestrenie letných dní. Bohatý program sa začne v zelenej parkovej zóne 13. júla a skončí sa 26. augusta. Vybrať si bude môcť každý.

Počas leta si prídu na svoje priaznivci vážnej i populárnej hudby, pozrieť si budú môcť divadelné predstavenia pre deti i dospelých, filmy, súťažiť, zacvičiť si či zatancovať, stretnúť umelcov, spevákov a hudobníkov, ktorí vystúpia na pódiách v parku pod hviezdnou oblohou.

Program festivalu je koncipovaný tematicky. Každý hudobný večer je venovaný inému žánru. Nebude to mix všetkého naraz. Priaznivcov vážnej hudby poteší skutočnosť, že aj v tomto roku v spolupráci s festivalom Hevhetia vystúpi v parku významný poľský klavirista Krzysztof Kobyliński, ktorého repertoár je zložený predovšetkým z originálnych kompozícií a čistej improvizácie. Jeho hudba čerpá z mimojazzových oblastí ako sú etno, klasická hudba či elektronika.  Na vlastné uši si návštevníci vypočujú aj originálnu a nadžánrovú hudbu  priekopníka jazzovej trúbky, francúzskeho hudobníka a skladateľa Erika Truffaza. V auguste bude znieť jazz v podaní slovenského gitaristu, skladateľa filmovej hudby, producenta a scenáristu Davida Kollára a nórskeho trubkára Arve Henriksena.

Jeden večer bude venovaný hudobným štýlom funk a jazz. V rámci neho zahrajú prešovský saxofonista Mário Gapa Garbera s kapelou Mečiar blues connection a košická funky kapela Jungle Label so speváčkou Katarínou Demskou.  S vlastnou tvorbou, spájajúcou prvky jazzu, etno a popu príde do tretice formácia Marek Szarvaš projekt.  

V ponuke leta je aj koncert Katky Koščovej, ktorá príde do Kasární/Kulturparku spolu s Geišbergovcami. Svojich priaznivcov poteší intímnejším koncertom speváčka  Mária Čírová, ktorá sa bude sama sprevádzať  na  klavíri.  Pred ňou vystúpi košická dievčenská formácia Lilly & Moni, ktorá spieva covery známych hudobných skladieb.

Do parku zavíta aj Katarína Máliková, neprehliadnuteľný talent na našej scéne, pohybujúci sa na hraniciach folklóru, world music, súčasnej vážnej hudby a pesničkárstva. Nemenej zaujímavým letným hosťom bude aj očarujúca speváčka, skladateľka a tanečníčka Lina Mayer. Publikum nepochybne zaujme džezová speváčka Lucia Lužinská či akordeónový virtuóz Michal Červienka.

Na ľudovú nôtu zahrá a zaspieva skupina Ľudové mladistvá, ktorá predvedie ako znie inštrumentálne spojenie jazzu s folklórnymi motívmi. Kontrovať jej bude vokálno-inštrumentálne teleso Banda, ktorého cieľom je šíriť staré dobré (nielen) slovenské piesne a funky popová kapela Rusnack´s z Prešova.

Návštevníkov pobaví tiež reggae-alternative kapela Medial Banana z Bratislavy, prešovská reggae/world music formácia N30 Akustika a skupina Le Payaco, v skladbách ktorej sa nachádzajú prvky popu, rocku, swingu, ale aj alternatívy a psychedélie.

Unplugged koncert v Pape odohrá kapela piatich hudobníkov Shamrock Redheads, ktorí hrajú aj v orchestri Musica Iuvenalis. Prídu s írskou folklórnou hudbou v rockovom a modernom podaní.

Zvlášť predstavovať netreba úspešnú prešovskú skupinu Chiki liku tu-a, ktorá nebude tento rok na festivale chýbať. Rovnako ani spišskonovoveská punková kapelu Smola a hrušky, ktorú preslávili najmä hity: Svokra, Fajčiť Treba, Pridaj Si Ma, Na Čom Záleží a mnohé ďalšie. V rovnaký večer zahrá folk rocková kapela z Prešova Edo Klena & Klenoty. Žiadnym nováčikom na hudobnej scéne nie sú ani ďalší Prešovčania zo skupiny ElevenHill. Pred nimi na pódiu vystúpi  český spevák Matěj Vávra so svojou kapelou.

Komu by sa toto všetko zdalo málo, prísť môže aj na koncert  kapely Basie Frank Band, ktorej hlavnou postavou je Barbora Švidraňová, S ňou vystúpia aj zahraniční hostia James & Black potešiť ucho nejedného diváka.

Leto príde do parku rozveseliť situačným humorom aj známa trojica stand up komikov Tri tvorivé tvory, tancovať sa bude na sharing trainingoch, cvičiť sa bude joga, ale aj s Katie de Chimp. S divadelnými predstaveniami prídu divadlo Actores s Family Bandwagon 2, Divadlo na doske so Snehulienkou , Divadlo Kontra s Howie a Rookie, Túlavé divadlo s Reparátom z povinného čítania a Divadlo na rázcestí s predstaveniami Dve rozprávky na brušku a Variácie lásky. Súťaživých ľudí čaká Papa kvíz špeciál a v Kasárňach/Kulturparku bude aj rómsky Koncert v parku za  Paľikerav (ďakujem). V areáli už tradične zaparkuje autobus Bažant kinematograf so zaujímavými filmovými titulmi Učiteľka, Sedem zhavranelých bratov, Teória tigra, Obecná škola a Baba z ľadu.

  Leto v parku - program (0 stiahnutí)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.