Leto v parku už tlačí hudobníkov plnou parou na koncert

LVP14_billboard

Stromy sa budú triasť a ľudia natriasať v rytme v areáli Kasární/Kulturparku, ktorý sa počas augusta zmení na priestor, kde sa bude odohrávať festival Leto v parku. Aj tento rok prinesie veľa dobrej hudby a zábavy pre všetkých, ktorí nezostanú doma a prídu do parku areálu Kasární/Kulturpark. Tohtoročné „letobláznenie“ vypukne už 9. augusta a nech to para tlačí, do ďalších dní to potlačí bratislavská hudobná rap-rocková skupina Para spolu s rómskym zoskupením hudobníkov  Kokavakere Lavutára, známymi ako Sendreiovci. Asistovať im bude kapela Lavagance s melodickými vokálmi kombinovanými elektronikou. Aby nezostalo len pri muzike, roztočia to aj tanečníci Qutbreak z Košíc. Zaručene nuda nebude. Celý areál začne ožívať o osemnástej hodine a je viac než isté, že hostia rozihrajú každú žilku v návštevníkoch. A to nie je len prianie, to sú skúsenosti po ich koncertoch. Para a Sendreiovci sú formát, ktorý nenechá nikoho pokojným a bez nálady. Večer vyvrcholí veľkou afterparty.

Bratislavská skupina PARA je na hudobnej scéne už osemnásť rokov a patrí medzi najlepšie a najvyťaženejšie koncertné kapely na Slovensku. Momentálne hrá v zostave Lasky – spev, Matúš Vallo – basgitara, Matej Kubičár – gitara, Oliver Sádovský – perkusie, Juraj Marikovič – gitara a Daniel Buzinkay – bicie. Začínali tzv. krabicovým punkom. V roku 1996 sa ich hudobný štýl rozšíril o ska, Para začala koncertovať a zároveň nahrala svoje prvé demo (Lá-SKA, Friend, Intelektuálsky sen), ktoré si sama produkovala. Ich koncerty bývajú plné. Vyprovokovaný dav zvyčajne skáče do rytmu spevných refrénov a spevák na oplátku skáče do davu a nechá sa nosiť na ich rukách.

Sendreiovcov zvlášť predstavovať netreba. Sú známi nielen doma, ale aj v zahraničí. Spolu to na pódiách ťahajú od roku 1997 a za sebou majú množstvo festivalov a koncertov. Kokavčania sa snažia zachovať pôvodnú rómsku pieseň pre nasledujúce generácie. Kapela KOKAVAKERE LAVUTÁRA hrá v zložení: Vladimír Sendrei – spev, Janka Sendreiová – spev, Karol Radič – husle, Jaroslav Berky – gitara, Zoltán Oláh – gitara, Martin Cibuľa– gitara. Je aj doprovodnou kapelou známeho rómskeho tanečného súboru Romani Luluďil. Hudobníci okolo Vlada Sendreia sa aktívne zapájajú do práce kultúrno–výchovného občianskeho združenia Láčho Drom a z ich dielne už vyšlo množstvo projektov na zachovanie rómskej kultúrnej tradície.

LAVAGANCE je slovenská indie-rocková kapela, ktorá v súčasnosti pôsobí najmä v Bratislave v zložení Marek Rakovický (vokály, gitara), Vincent Susol (basgitarista), Viliam Bujnovský (klávesy, Robert Dando (bicie) a Mário Smashing (gitara, klávesy). V roku 2006 vydali svoje prvé EP s názvom Back to Attraction. Kvality tohto hudobného zoskupenia ocenili aj hudobní akademici. Lavagance získali z tento album troch Aurelov v kategóriách Najlepší album v kategórii alternatívna hudba, Najlepší videoklip a Objav roka.

Tanečná skupina OUTBREAK je jednou z najprestížnejších tanečných a umeleckých zoskupení pôsobiacich v súčasnosti na území Slovenskej republiky. Celkovú bilanciu fungovania možno zhrnúť do množstva víťazstiev na domácej, zahraničnej, komerčnej a undergroundovej scéne, tvorby a organizovania niekoľkých úspešných tanečných a spoločenských projektov, spolupráce s mnohými známymi osobnosťami a pôsobenia na viacerých, mediálne a kultúrne významných podujatiach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.