ZRUŠENÉ!!! Lúka Veroniky Rabada je zakvitnutá piesňami inšpirovanými folklórom

Jesenný večer príde do Kasární/Kulturparku spríjemniť speváčka Veronika Rabadová Šoltysová so svojou kapelou, známa pod umeleckým menom Veronika Rabada. Na jej koncert môžete prísť 28. novembra 2021 (pôvodný termín 7. 11. 2021) o 18:00 hod. Na hudobnej scéne nie je táto Košičanka žiadnym nováčikom. Spievala v rôznych slovenských zoskupeniach. Poznať ju môžeme zo skupiny Hrdza, kde pôsobila trinásť rokov. Na sólovú dráhu sa vydala pred štyrmi rokmi.

Veronika prináša osviežujúcu hudbu z prostredia ethno world music v dynamicky tanečnom štýle. Vo svojom repertoári má vlastné piesne aj prevzaté skladby. Robí pop s inšpiráciou vo folklóre. Aj keď ju zaraďujú medzi folkové speváčky, ona svoju hudbu vníma ako modernú hudbu s prvkami folklóru alebo tradičnej hudby. Folklór ju sprevádza počas celej doterajšej kariéry nielen s Hrdzou, ale dlho vystupovala aj s Kandráčovcami, až kým si nevytvorila vlastnú kapelu.

Speváčka pôvodom z Kysaku, žijúca v Košiciach, zaujala už svojim debutovým albumom Lúka (2018), z ktorého sa na koncertoch a v rádiách už udomácnili piesne Ach JaníčkoZabudniLúka, či Husičky. Nedávno predstavila novú skladbu Radosť mám, na ktorej sa hudobne a producentsky podieľal známy slovenský producent Martin Kavulič. Na koncerte zaznejú nielen piesne z albumu, ale napríklad aj slovenské hity Koho ľúbim, Ľúbim cigána Jána či Čerešne…

Veronika vyštudovala herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici, ale divadlu sa nevenuje, ale učí budúcich hercov spev na konzervatóriu Timonova 2 v Košiciach a aj v Prešove.

Zakúpené vstupenky na 7. 11. 2021 platia aj na koncert v novom termíne 28. 11. 2021. Refundáciu vstupného si uplatnite na office@k13.sk.

Podujatie sa uskutoční v režime kompletne zaočkovaní.

Vstupenky online:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.