Vzrušujúca divadelná hra Macbeth ohúrila silou

Macbeth – štúdia zločinu, Macbeth alebo túžba po moci, Macbeth – účel svätí prostriedky, Macbeth – tragédia svedomia… Macbeth je jednou z najznámejších tragédií najväčšieho dramatika všetkých čias Viliama Shakespeara. Je príbehom statočného vojaka a skutočného vlastenca, oddaného svojmu kráľovi, ktorý sa pod vplyvom lákavých vízií postupu v spoločenskom rebríčku a nahovorený bezohľadnou manželkou, rozhodne zavraždiť svojho vládcu Duncana. V súlade s veštbami čarodejníc prevezme po ňom trón.

Pozrite si reportáž z podujatia.

Od momentu prvej vraždy žije Macbeth v neustálom strachu. Z nekalých úmyslov podozrieva dokonca aj svojho najbližšieho priateľa Banqua, čo vyústi do ďalšej vraždy. Ruleta zločinu sa roztáča, mŕtvoly sa kopia…

Adaptácia, ktorú režírovala Klaudyna Rozhin, je inšpirovaná učením Eckharta Tolleho, a najmä jeho kultovou knihou Sila prítomného okamihu.. Je to strhujúca reinterpretácia jednej z najtemnejších, najkrvavejších a najnapínavejších tragédií Shakespeara.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.