Marek Szarvaš Projekt predvedie na krste energické improvizácie

Svoje debutové CD s názvom Marek Szarvaš and the Rest of the World pokrstia hudobníci z projektu košického bubeníka v Kasárňach/Kulturparku, ktoré vyšlo vo vydavateľstve ALL RECORDS s finančnou podporou SOZA. Do života ho oficiálne uvedú 7. februára  o 19:00 hodine a jeho krstným otcom bude výborný prešovský klavirista Peter Adamkovič zo známej formácie AMC trio. Marek Szarvaš Projekt sa svojim priaznivcom predstaví výlučne s autorskými skladbami.  

Ľahké melodické až popové linky sú spracované decentne jazzovými aranžmánmi s dostatočne veľkým priestorom na improvizácie. Výborný spev Dariny Kompušovej, priam atmosférické saxofónové sóla Janka Kopčáka, vkusné farebné klavírne party Matúša Pavlíka sprevádza moderná dravá basa Braňa Valanského.

Projekt vznikol v roku 2016 pod vedením bubeníka. Cieľom bolo prezentovať autorské skladby skomponované za hojnej účastí rôznych hostí. Je to zmes jazzu, popu a world music.

Počas posledných dvoch rokov táto formácia vystúpila na väčšine prestížnych jazzových festivalov na Slovensku – Bratislavské jazzové dni, Jazz Prešov, One day jazz fest, Jazz Košice, Mikulášsky jazz fest. Prvý spoločný nosič vydali v závere minulého roka.

Projekt je originálne ladený hudobný mix, obsahujúci v sebe energické improvizácie skvelých hudobníkov z Prešova a Košíc. Priaznivci originálnych improvizácii, ako aj vlastnej tvorby si prídu na svoje pri počúvaní tejto kapely. Profesionáli predvedú zmes jazz/pop/ethno hudby. Pri ich energickom vystúpení sa teda naozaj máme na čo tešiť. Celej kapele to hrá výborne a jej členovia sú plní nespútanej energie pri dokonale ladiacom jazzovom improvizovaní.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.