Martinovi Geišbergovi bude robiť spoločnosť sesterské duo Genius Locci

Spevák, hudobník, textár a dramaturg Martin Geišberg spolu s bratislavskou dream-popovou kapelou Genius Locci mieria do Košíc so spoločným programom. Publiku sa predstavia v utorok, 5. mája, o 19:30 v Kasárňach/Kulturparku na akustickom koncerte, ktorý bude príjemným osviežením a pobavením pre ich priaznivcov.

MartinGeisbergMartin Geišberg vyštudoval divadelnú dramaturgiu na VŠMU v Bratislave. Dramaturgicky sa podieľal na festivale Kremnické gagy, pôsobil v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici. Je autorom hudby recitálu Štyri ročné obdobia na motívy novely, ktorej autorom je jeho otec Marián Geišberg. Martin koncertoval s rôznymi kapelami a interpretmi. Jeho hudobnú tvorbu sprevádza jedinečná poetika, ktorá rozosmeje, a zároveň rozplače či roztancuje.

Hudobný projekt Genius Locci tvorí duo sestier Kery a Ely Kisových a niekoľko ďalších spriaznených hudobníkov. Ich tvorba sa pohybuje v rozpätí štýlov dream indie folk, nu folk, dream pop a jemnou ambientnou elektronikou. Autorské piesne sú písané prevažne v anglickom jazyku a neboja sa ukázať emócie a zraniteľnosť, aby vzápätí prekvapili energickou silou. Netradičné hudobné nástroje ukulele, basa alebo husle zvýrazňujú charakter ich tvorby. Genius Locci koncertovali aj na medzinárodnom festivale Waves, boli predskokanom britskému spevákovi Tomovi Odellovi na bratislavskom koncerte a Katarzii. V roku 2014 vydali prvé EP s názvom Innate. Kapela je hudobným objavom na slovenskej hudobnej scéne. Dokazuje to aj ich ocenenie Rádia FM na Radio_head Awards. Základ kapely tvoria sestry Ela (spev, gitara, klavír) a Kery (spev, gitara, ukulele). Na koncertoch ich sprevádza bubeník David Čudek, basgitarista Jano Janík, gitarista Ondrej Ďurík a huslistka Eva Brunclíková. V Kulturparku vystúpia v zostave gitara, ukulele a husle. Ich hudba je svieža, plná novej energie, pestrosti hudobných vplyvov a osobných výpovedí.

Predaj vstupeniek: http://bit.ly/1BCfLRv

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.