Meredith chrlí melodické nápady a dobrú atmosféru

Rockový maratón OPEN FEST I. v Amfiteátri Košice sa nezadržateľne blíži. Posledný májový deň bude patriť nielen zahraničným kapelám Stratovarius a Freedom Call, ale aj domácim. Na pódiu pod holým nebom sa od popoludnia do noci budú striedať hudobné skupiny, ktoré svoje publikum isto nesklamú. Kto si nechce nechať ujsť veľkolepý zážitok, mal by sa poponáhľať s kúpou vstupenky na koncert koncertov tohto leta. V máji sa predávajú za 12 € a kto si to nechá na poslednú chvíľu, zaplatí viac.

Jednou zo štyroch domácich kapiel, ktoré vystúpia v „amfiku“, bude košická skupina Meredith, hrajúca metal-metalcore. Vznikla v roku 2010 a založili ju Diego a Marko. Potom sa k nim pridal Eddie s Rolandom. V júli začali hrať skladby od kapiel ako Bullet for my Valentine, Killswith Engange, Avenged Sevenfold a v septembri sa k nim pridal i Tomáš, ktorý sa rozhodol hudbu podporiť screamom. Kapela má za sebou niekoľko koncertov, najviac na východnom Slovensku. Spoločne dokázali, že metal na Slovensku ešte nevymrel, čo potvrdila ich výhra súťaže Rock Me Fest 2012, kde bojovali s ďalšími 39 kapelami s rôznymi žánrami. Vydali aj svoje prvé demo, ktoré má názov Calm Before The Storm, čo je posledná, a zároveň aj titulná skladba. Spolu nahrali štyri, a to Awaken, Enemies Demise a Scream Your Name.

CqYDoGn9-SRCV9UeO101kCvzSrzJ0EiK

O svojom deme povedali: “Calm Before The Storm je pre nás určitým prelomom a spojkou medzi metal-corovými a komerčnejšími kapelami u nás. Do našej hudby sa snažíme zapájať prevažne melodické linky gitár, ktoré podfarbujú čistý spev doplnený o scream. Kombinujeme viacero metalových žánrov, pričom refrény sú prevažne inšpirované popom. Hudba obsahuje rozličné gitarové riffy, občasné breakdowny a sóla.“

Stále získavajú viac fanúšikov a fanúšičiek, ale na internetové úspechy sa tiež nesmie zabudnúť. V roku 2012 sa umiestnili na dvanástom mieste v top 100 v bandzone charts v sekcii Newcomers. Dôležité je, že chalanov baví hrať, stále skladajú nové skladby a sú ďalšou kapelou, ktorá produkuje skvelú hudbu. 

Členmi kapely sú: Tomáš (basgitara, doprovodný spev, scream), Mark (bicie), Roland (gitara), Diego (spev), Eddie (gitara).

Zohratá skupina, chrliaca výrazné melodické nápady a atmosféru, chystá vydať EP pod názvom Blood Diamond Scars a následne chce vyraziť na turné Blood Diamond Scars EP Tour 2014 po celom Slovensku a niektorých mestách na východe Česka.

Predaj lístkov: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19474

Zľavy/Discounts:  na predajných miestach si ZŤP môžu zakúpiť 1€ vstupné

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.