Míľa pre mamu v Kasárňach/Kulturparku

Už jedenásty rok vám materské a rodinné centrá pripravia najväčšiu oslavu Dňa matiek. Rezervujte si tento deň pre seba a svoju rodinu. Prejdite symbolickú míľu (1609 metrov) a popritom sa zabavte, oslávte sviatok všetkých mám.

Míľa pre mamu je kultúrno-zábavné popoludnie pre celé rodin, organizované po celom Slovensku. Podujatie sa teší veľkému úspechu v mnohých mestách a obciach tradične v predvečer Dňa matiek pod záštitou primátorov a starostov.

Každoročne sa do kampane prihlasuje stále väčšie množstvo materských a rodinných centier, ktoré míľu organizujú vo svojich mestách a obciach. Doteraz rekordný bol minulý rok, kedy sa zapojilo 61 miest. Prejdením symbolickej míle si takmer 19 000 zaregistrovaných ľudí uctilo svoju mamu, starú mamu, krstnú mamu, či adoptívnu mamu. Tým sa im poďakovali za jedinečnú a nenahraditeľnú úlohu matky. Míľa pre mamu je zároveň poďakovaním za dobrovoľnícku prácu žien – matiek v materských a rodinných centrách, ktoré počas svojej rodičovskej dovolenky nezištne pomáhajú svojej komunite vytvárať bezpečný priestor pre rodiny s malými deťmi. Podporujú ich aj viaceré neziskové organizácie.

10289849_741401162556881_4453076624764626214_n

V Košiciach organizuje toto podujatie už tretí rok rodinné centrum Stonožka pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho. Centrum ocenili nedávno aj Cenou Starého mesta. „Tým, že sme členom Únie materských centier, tak sa každý rok  zapájame do veľkej oslavy matiek,“ informovala nás štatutárka Stonožky Beáta Bíleková. V sobotu očakávajú nielen mamičky s kočíkmi, ale všetkých ľudí rôznych vekových kategórií. „Minulého roku prišlo 803 ľudí,“ povedala B. Bíleková. Tohto roku by malo prísť oveľa viac ľudí. Akcia sa uskutoční v areáli zrekonštruovaných priestorov Kasární/Kulturparku, ktoré sú ideálnym miestom pre mamičky s deťmi. Množstvo zelene naokolo, spolu s atraktívnym programom, zaručuje príjemnú sobotu. Činnosť rodinného centra Stonožka sa sústreďuje na mamičky s deťmi, a preto si tento sviatok chcú pripomenúť spoločne s ľuďmi. Ktovie, možno sa im podarí dosiahnuť vyššie číslo účasti než vlani.

Registrácia záujemcov je bezplatná a konečné číslo registrovaných sa započíta do celoslovenského počtu účastníkov Míle pre mamu.

Program

i_2443776

  • 09:00 – 10:00 Hudobno – tanečné vystúpenia detských umeleckých súborov, angličtina pre deti Hocus Lotus , Zumba pre deti s Petrou
  • 10:00 – 11:00 Divadielko pre deti, Minidisco s ujom Ľubom
  • 11:00 – Slávnostný štart pochodu Míľa pre mamu
  • 11:30 – Vystúpenie tancujúcich psíkov
  • 12:00 – Záver podujatia

Sprievodné akcie

LitPark Knižnica pre deti a mládež: Čítame deťom, tvorivé dielne, burza kníh, hranie hier, Zuborozprávka, Zdravé detské zúbky (beseda), možnosť prehliadky SteelParku, tvorivé dielne so Stonožkou, maľovanie na tvár, balónová show pre deti, tvorba reťaze zo srdiečok s nakreslenými či napísanými odkazmi pre mamičku. Pomôžte nám prekonať minuloročný rekord 76,5 m.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.