Milo Kráľ Band „otvorí“ svojim priaznivcom nový album Telegramy

Milo Kráľ, známa seriálová postava, populárny herec, muzikant, hudobný skladateľ, spevák a režisér dal v roku 2009 dohromady hudobnú formáciu Milo Kráľ Band. Reagoval tak na dopyt poslucháčov, ktorí si želali počuť skladby zo svojich obľúbených divadelných hier aj v klubovom prostredí. Skvelých muzikantov si budeme môcť vypočuť aj  v Kasárňach/Kulturparku 23. mája o 19:00 hod. Na koncerte predstavia svoj nový album Telegramy, ktorý pokrstia koncom apríla.

Líder kapely sa divadlu venuje nielen ako herec, ale aj autor hudby. Práve skladby, vytvorené pre rôzne divadelné predstavenia a následne upravené do rockovej podoby, tvoria repertoár sedemčlenného zoskupenia. Milova tvorba zahŕňa približne 15-ročné obdobie, počas ktorého napísal hudbu pre mnoho divadelných predstavení – Dušnosť, Horárka (horor v horárni), V melónovom cukre, Štúrovci a iné. O textovú stránku sa postarali Jožo Urban, Dodo Gombár, Jaro Mottl či Ľubomír Feldek, Charles Bukowski, Edmund Rostand a Jakub Nvota.

Radovan Bady Kráľ sa na pódiu venuje klávesom a spevu, Michal Kulich hrá na gitare, Adam Tojčík na saxofóne, Dušan Schudich na basgitare, Michal Dadík sadá za bicie a Milo Kráľ je predovšetkým spevák, ktorý občas zahrá aj na klávesy. Hlasovo ho dopĺňa aj jeho herecká kolegyňa Barbora Švidraňová. Okrem základnej sedemčlennej formácie existuje tiež komorný variant v zložení: klávesové nástroje, spev, džezová gitara. Zároveň je však pripravená a veľmi úspešne fungujúca rozšírená zostava o sláčikové kvarteto.

Debutový album s názvom Milo Kráľ Band vydali ešte v roku 2014. Je na ňom 12 originálnych skladieb. Žánrovo je veľmi pestrý. Ide o hudbu k rôznym divadelným predstaveniam, hosťuje tam celá dychová sekcia a sláčikové nástroje. Základom je divadlo, čím sa ich hudba odlišuje od hudby iných kapiel a spevákov. Necháme sa prekvapiť, čo prinesie Telegram.

Komponovanie hudby považuje Milo Kráľ za niečo, pri čom si od všetkého oddýchne a čo mu spôsobuje nesmiernu radosť. V roku 2007 získal divadelné ocenenie Dosky 2007 za najlepšiu scénickú hudbu sezóny k inscenácii Štúrovci.

Vstupenky online

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.