Mladý talent a jeho sny

Moje mladé sny mala názov prvá výstava vtedy trinásťročného Lukáša Čerňáka, s ktorou sa pred dvanástimi rokmi prezentoval v Košiciach. Predstavil sa na nej ako výnimočný výtvarný talent. Známy galerista a maliar Andrej Smolák vtedy vyslovil priam prorockú vetu, že jeho obrazy budú čoskoro visieť v galériách. Mladý výtvarník nezostal slovám galeristu nič dlžný – už v novembri 2013 prezentoval 55 autorských prác vo Východoslovenskej galérii, má veľký okruh divákov, vyhľadávajú ho zberatelia.

Podstatná je preňho kresba, má rýchlu, ale istú ruku, jeho výtvarný prejav je expresívny, vždy niečím ozvláštnený, je to hra s farbami, skôr bádanie a skúšanie si rôznych pozícií. Na najnovšej výstave, ktorú samotný autor vtipne glosoval ako pohyblivú tajnú výstavu, chce v pondelok, 30. júna 2014, predviesť na Hlavnej ulici v Košiciach (začiatok je o 12:00 hod. pri malom Tescu) diela publiku tak, aby si ich skôr muselo všimnúť… Lebo ľudia málo alebo menej chodia do galérií, preto sa im mladý výtvarník chce priblížiť tak, že im umenie donesie do vonkajších priestranstiev – na niekdajšie košické korzo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.