Módna značka VYVA „všíva“ do svojich modelov príbehy

S najnovšou kolekciou značky VYVA SNOWHITE sa na prehliadke Košice Fashion Week predstavia návrhárky z Výmenníka Važecká 9. novembra o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Jej koncept vychádza z rozprávkového príbehu o Snehulienke od bratov Grimmovcov a zároveň zachádza ďalej v psychologickej štúdii dvoch ústredných postáv – Snehulienky a kráľovnej.

Hlavnou myšlienkou prezentácie je vytvorenie priestoru za pomoci hry svetla a rôznych kulís, v ktorom sa odohráva príbeh, kde je divák o niečo viac jeho súčasťou. Pôjde skôr o „Fashion performance“ ako o tradičnú módnu prehliadku. VYVA vždy prináša odlišnú formu prezentácie pre svoje prehliadky. Jej hlavným cieľom je priblížiť nielen kolekciu, ale aj príbeh. Základom pre novú kolekciu je pritom paradoxne nielen odev, ale do centra pozornosti sa dostal šperk, ktorý jej dáva nezameniteľný štýl a originalitu.

Veľmi dôležitou zložkou performance je hudba, ktorá emotívne podporuje dejovú líniu, príbeh, ale aj samotné vnímanie divákov. Zaujímavosťou je zakomponovanie živej hudby. Dve scény bude sprevádzať hra na harfe. Súčasťou budú aj sprievodné video projekcie, ktoré sa budú objavovať na podlahe, stene, ako aj na zrkadlových plochách.

Bratia Grimmovci sa inšpirovali konkrétnymi historickými postavami grófky Margarete von Waldeck a princeznej Marie Sophie von Erthal. Práve historické fakty z ich života vniesli do rozprávky ikonické symboly ako zrkadlo, bane, záhadné otrávenie Snehulienky či vyhnanie z domova. Príbeh, ktorý VYVA vyrozpráva na móle, sa stal základom pre vznik jednotlivých modelov.

VYVA vznikla ako komunitno-umelecký projekt „ Z ulice“ vo Výmeníku Važecká v Košiciach. Naplno funguje od roku 2014, kedy sa začala kreovať myšlienka vytvorenia autorskej módnej značky, ktorú tvoria obyčajné ženy.  Postupne sa etablovala na košickej pôde a už na ďalší rok opustila hranice mesta a predstavila sa so svojimi showroomami na akciách ako Prague design week, Dni architektúry a dizajnu v sekcii Urban market v Bratislave, Festival Grape, aj na Fashion Live v Bratislave. Z dielne vzišlo niekoľko tém kolekcií. Prvá bola inšpirovaná architektúrou výmenníka, neskôr prišla téma Tradície a za nimi už nasledovali príbehy s kolekciami venovanými grófke Helene Zrínskej,  Z lesa alebo Ikony. VYVA vytvorila unikátnu kolekciu mestskej módy, ktorú prezentovala netradične v električke v rámci festivalu USE THE C!TY.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.