Módny charitatívny projekt svetovej návrhárky Jitky Klett

Svetová módna návrhárka Jitka Klett predstaví tento rok už po druhý raz svoju tvorbu v Košiciach. Medzinárodný módny charitatívny projekt pod názvom JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION bude prepojením módy a charity, ktorý sa bude konať v Kunsthalle/Hale umenia 21. októbra o 20:00 hod. Z Košíc poputuje módna show do Českej republiky, Indie a Spojených arabských emirátov. Predstaví sa na nej exkluzívna Ready to wear kolekcia Espiriti pre Jeseň/Zimu 2016-17 , doplnená o kolekciu večerných modelov.

modelka_malyMyšlienkou projektu je osveta na Slovensku a v Českej republike na tému zneužívanie detí na prácu v neľudských podmienkach v módnom odvetví v krajinách stredného a ďalekého východu a priama pomoc týmto a ostatným deťom v uliciach spomínaných krajín.

Cieľom kampane je tiež podpora tuzemských výrobcov na Slovensku a v Čechách v odevnom odvetví. Kampaň chce poukázať na to, že v našej krajine vyrobený výrobok dáva garanciu vytvorenia produktu za ľudských podmienok a jeho kúpou sú podporovaní dospelí ľudia, ktorí za svoje mzdy zodpovedne vychovávajú novú generáciu.

V neposlednom rade sa vyzbierané prostriedky využijú  na podporu mladých talentovaných umelcov a módnych návrhárov zo Slovenska a z Českej republiky v podobe podpory a rozvoja ich kreativity formou financovania ich projektov či výstav.

Symbolom JITKA KLETT FOR FASHION REVOLUTION je parfém FASHION REVOLUTION a dizajnérske tričko JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION, ktoré si môžu záujemcovia kúpiť na podujatiach organizovaných Občianskym združením Jitky Klett, prípadne Nadačným fondom Jitky Klett, v predajných miestach módnej značky Jitka Klett po celom svete a v módnych salónoch Jitky Klett v Košiciach a v Prahe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.