Móla Košice Fashion Week ovládnu módne značky a inšpiratívne outfity

Košice sa opäť zmenia na mesto módy. Jedinečný módny zážitok sprostredkuje už po štvrtý raz Košice Fashion Week, ktorý prezentuje slovenské návrhárske špičky, podporuje začínajúcich mladých umelcov, rozvíja spoluprácu štátov V4 a ponúka výber zahraničnej módy. V Kasárňach/Kulturparku sa v dňoch 8. – 12. novembra 2017 predvedú módni tvorcovia zo Slovenska i okolitých štátov.

V roku 2014 sa po prvý raz, a ako doteraz jediné mesto na Slovensku, dostali do svetového zoznamu podujatí známych pod značkou Fashion Week Košice. Vďaka úspechu z predchádzajúcich prehliadok sa zaradili do spoločnosti takých veľkomiest módy, ako sú Miláno, Paríž alebo Londýn.

Módne prehliadky renomovaných slovenských návrhárov a program nadchádzajúceho ročníka ponúkne možnosť zoznámiť sa s tvorbou úspešných módnych slovenských i zahraničných tvorcov. Svoje modely predstavia Ida Sándor, Jana Polak, Sisa Hollá, Jaroslava Wurl Kocanová, Dajana Rodriguez, Zuzana Haková, Mišena Juhász či Jitka Klett. Svoje aktuálne kolekcie budú prezentovať aj známe zahraničné značky Mango, Tommy Hilfiger, Tommy Hilfiger Denim a Sugarbird, BCBG MAXAZRIA, Versace, Valentino, Victoria Beckham, Isabel Marant.

Priestor na mólach KFW  dostanú aj študenti. Svoju tvorbu predstavia Ateliér 343 VŠVU Bratislava, KSA Krakov, UJEP Ústí nad Labem, ŠUV Košice, SOU Gemerská, ZCU Plzeň, ale na samostatnej prehliadke sa predvedú tiež deti z Fashion KidLabu so svojimi zaujímavými modelmi.

S kolekciou JESEŇ/ZIMA 2017/2018 sa bude prezentovať americká módna značka BCBG MAXAZRIA, ktorá vznikla v roku 1989 v Los Angeles. Názov dostala podľa parížskeho slangu “Bon Chic Bon Genre”, čo znamená “dobrý štýl, dobrý postoj”. Značka stelesňuje skutočnú kombináciu európskej prepracovanosti a amerického ducha.

Módny zážitok poskytne aj Alizé Fashion House. Ponúka svetoznáme značky Valentino, Versace, Isabel Marant, Victoria Beckham, Vivienne Westwood, Mr. Mrs. Italy, Nancy Gonzales, Inés & Maréchal, Red Valentino, Canali, Vilshenko, Giorgio Armani či Brunello Cucinelli s dlhoročnými tradíciami. Prináša kúsky z módnych mól, ktoré nikde inde na Slovensku nenájdete.

V kolekcii Slavianka z dielne Jaroslavy Wurl Kocanovej sa snúbi životné posolstvo s novým životom. Napĺňa tradičné remeslo – ľudovú výšivku v modernej dobe. Dáva jej nové možnosti, druhú šancu a lásku k našim starým mamám. Bohatstvo ľudového odevu dodáva kolekcii punc elegancie a hrdosť, ktorú v sebe ukrývajú detaily prezdobených rukávcov, zásteriek a čepcov. Kolekciu dopĺňajú ručne vyrobené kovové doplnky z dielne Zuzany Zliechovcovej.

Mišena Juhász pri tvorbe svojich modelov uplatňuje tradičnú slovenskú techniku modrotlače. V novej kolekcii sa objavujú dezény, ktoré sú autorskými návrhmi dizajnérky. Sú ručne kreslené a následne ručne natlačené.  Typickú bielo-modrú modrotlač doplní v kolekcii akcent, ktorým je farba. Tá ozvláštni túto takmer zabudnutú techniku potláčania a dodá jej nový rozmer, zvýrazní látku a doplní jednoduché, čisté línie modelov.

Grácia a jemný dotyk romantiky v kombinácii s mysterióznou a magnetickou príťažlivosťou vyzývajú na prehliadke módnej návrhárky Jitky Klett k dobývaniu. Ready to Wear kolekcia Jeseň/Zima 2017 – 18 oslavuje jedinečnú silu žien. Dizajn LAPOESIA bol navrhnutý a ručne maľovaný exkluzívne pre túto kolekciu.

To ale zďaleka nie je všetko, čo tento ročník projektu Košice Fashion Week ponúkne. Program je naozaj bohatý.

ŠTVRTOK 9. 11. 2017

Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa

11:00 Módna prehliadka – Ateliér 343 VŠVU Bratislava, KSA Krakov, UJEP Ústí            nad Labem, ŠUV Košice a SOU Gemerská

18:30 Módna prehliadka – Ida Sándor a ZCU Plzeň

20:30 Mango Opening Party

PIATOK 10. 11. 2017

Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa

16:30 Módna prehliadka – výber módnych značiek z Auparku: Tommy Hilfiger, Tommy Hilfiger Denim a Sugarbird

18:30 Módna prehliadka – BCBG MAXAZRIA

20:00 Exclusive evening fashion show Alizé fashion house – výber módnych značiek Versace, Valentino, Victoria Beckham, Isabel Marant

SOBOTA 11. 11. 2017

Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa, garáže

14:00 Módna prehliadka – Fashion KidLab

15:00 Módna prehliadka – Jana Polak a Sisa Hollá

17:00 Módna prehliadka – Jaroslava Wurl Kocanová a Dajana Rodriguez

19:00 Módna prehliadka –  Zuzana Haková a Mišena Juhász

21:00 Módna prehliadka – Jitka Klett (garáže)

Vstupenky online:

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.