Na 6. ročníku „Imaginácií“ sa môžu podieľať aj Košičania

Päť silných príbehov, viac ako 90-tisíc divákov, 80 – 100 účinkujúcich z 8 krajín Európy a Japonska na 8 – 13 pódiách, hrací priestor cca 1 štvorcový kilometer. Taká je doterajšia bilancia uplynulých 5 ročníkov Imaginácií, na Slovensku ojedinelého projektu plenérových open-air predstavení z tvorivej dielne košického Staromestského divadla Petra Raševa.

Imaginácie sú multižánrové site-specific predstavenia, ktoré využívajú jedinečnú atmosféru parkov či mestskej scenérie. Vťahujú divákov do sveta fantázie a čarovného sveta snov pomocou vzdušnej akrobacie, tanca, live spevu, hudby, fireshow, živých zvierat, projekcie, nadrozmerných bábok, choduliarov, žonglérov… Na ich príprave a realizácii sa spolupodieľajú špičkoví umelci, ale aj remeselníci a zberatelia či športovci z celej Európy.

Finálne dielo vzniká na workshopoch a skúškach stovky účinkujúcich počas 10-dňového pobytu v Košiciach, každý rok prináša nový emotívny príbeh. Ucelené predstavenie, v ktorom diváci putujú nočnými scénami spolu s umelcami.

„Som presvedčený, že aj tento rok nás čaká strhujúci zážitok, akým Imaginácie rozhodne sú. Je to atraktívny projekt, ktorý láka Košičanov, aj turistov,“ povedal primátor mesta Richard Raši. Imaginácie sú podujatie na spôsob Cirque du Soleil, ktoré využíva jedinečnú nočnú atmosféru našich košických parkov či mestskej scenérie. V Košiciach je to unikátny spoločný projekt európskych umelcov. Bez vstupného pre všetkých Košičanov. „Aby sa finančne náročný projekt mohol realizovať, môžu priaznivci Imaginácií pomôcť svojimi dobrovoľnými a minimálnymi príspevkami pri ich „zorganizovaní, „dodala Ľuba Blaškovičová, autorka a organizátorka Imaginácií.

Staromestské divadlo P. Raševa totiž získava na 6. ročník predstavenia Imaginácie finančné prostriedky formou crownfundingu, teda oslovením širokého počtu ľudí so žiadosťou o podporu. Z cieľovej sumy 20 000 € tvoria doterajšie príspevky 11 %, do konca kampane ostáva približne mesiac. V prípade, že sa stanovený cieľ nenaplní, budú prostredníctvom portálu finančné prostriedky prispievateľom vrátené.

Crowdfundingová kampaň na Imaginácie prebieha na internetovom portáli HITHIT.sk (https://www.hithit.com/sk/project/1220/imaginacie). Ľudia môžu prispieť rozličnými sumami od 10 po 5 000 eur a za svoje finančné príspevky majú možnosť získať rôzne benefity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.