Na amfiteáter „padajú“ rockové hviezdy Stratovarius a Freedom Call

2CityLight OPEN FEST I.

Koncertný maratón pre milovníkov rockovej hudby pripravujú spoločnosť K13 – Košické kultúrne centrá a agentúra EPG. Na prehliadke slovenských rockových kapiel Open Fest I. v Amfiteátri čaká na fanúšikov tvrdej muziky 31. mája hneď niekoľko veľkých hudobných prekvapení. 

S radosťou oznamujeme, že sa nám podarilo ku fantastickej super skupine STRATOVARIUS pridať mimoriadne obľúbenú nemeckú veselú kapelu FREEDOM CALL. S novým albumom Beyond, s ktorým hlási návrat ku koreňom, aj návrat basgitaristu Ilkera Ersina a obrovským množstvom energie sa kapela naďalej teší stále väčšej priazni fanúšikov nielen v celej Európe. FREEDOM CALL sú práve na prvej časti EU TOUR – Light Over the Beyond Tour 2014. Ponuku hrať na Slovensku pred najlepším publikom na svete nedokázali jednoducho odmietnuť. Po koncertoch v rokoch  2004 v Martine, 2006 na Ružinej a troch skvelých akciách s Gamma Ray v roku 2010 (Prešov, Žiar nad Hronom a Bratislava) je jasné, že fanúšikovská základňa tejto power metalovej formácie má tu nielen stovky, ale pár tisíc priaznivcov. Skupina FREEDOM CALL odohrá 90-minútový koncert najlepších skladieb zo svojho repertoáru.

Populárna fínska kapela Stratovarius vystúpi na jednom z dvoch tohtoročných európskych koncertov exkluzívne na Slovensku. Skvelí muzikanti svoju kariéru vo veľkom budujú od roku 1995, ktorý bol jedným zo zásadných v ich živote. Na európskej metalovej scéne sú  jednou z najznámejších kapiel popri Nightwish, Children of Bodom, Sonata Arctica alebo novšie hudobne veľkolepý Wintersun. Stratovarius sú znovuzrodení albumom Nemesis a mini albumom a Unbreakable (2013). Vrátili sa do prvej ligy melodického metalu a absolvovali rozsiahle turné s nováčikmi na scéne – Amaranthe. Pomerne dlhý čas minulý rok bola ich singlová skladba Unbreakable najhranejšou vo všetkých fínskych rádiách.

Vstupné na akciu sa upravuje z pôvodných 10 € na bezkonkurenčných 11 € za obidve hviezdne kapely, plus slovenské Tristana, Ravenclaw, Meredith a Príjemná spoločnosť. Začiatok akcie bol stanovený na 16. hodinu a koniec niečo pred polnocou. Hudobná sobota (31.5.2014) bude veľkým lákadlom, ako príjemne stráviť voľný čas výborným pol dňa trvajúcim koncertom v košickom Amfiteátri.

Koncertný maratón sa uskutočňuje pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho. Výpočet lákadiel sa nekončí, preto sledujte webové stránky K13, EPG, Ticketportal a rockové či metalové portály, rádio One Rock, rádio Prešov, Kiss alebo Fajnrock TV. V máji vám oznámime ešte jednu skvelú správu.

Na podobné akcie sa už teraz môžu fanúšikovia tešiť. V júli a septembri sa vo vynovenom „amfiku“ chystajú rovnako hviezdne  podujatia Open Fest II. a III.

Predaj lístkov: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19474

Zľavy/Discounts:  na predajných miestach si ZŤP môžu zakúpiť 1€ vstupné

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.