Na finálovom koncerte budú objavovať „košické poklady“

Už 35. ročník piesňovej súťaže Košický zlatý poklad, ktorý sa uskutoční 16. novembra 2019, predstaví ďalších mladých talentovaných autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Finálový koncert uvidia diváci v Kasárňach/Kulturparku o 18:30 hod. 

Do súťaže, ktorá vznikla v roku 1980, sa v tomto roku prihlásilo 156 piesní. Výberová komisia posunula šesť piesní do finále a z druhej skupiny vybrala 13 skladieb, z ktorých šesť postúpilo v semifinálovom kole prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov do finále.

Výberová komisia pracovala v zložení: Peter Bič, Igor Timko, Juraj Vančík, Rasťo Očenáš, riaditeľ Sekcie marketingu a komunikácie RTVS Richard Jajcay, riaditeľ programových služieb SRo Michal Dzurjanin a riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Víťaz súťaže získa priestor na nahrávanie víťaznej piesne v štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave. Vlani sa z víťazstva tešila skupina Nová dimenzia so skladbou Nebezpečenstvo, s ktorou sa predstaví na sobotňajšom koncerte. Ako hosť vystúpi aj víťaz Košického zlatého pokladu 1996 – skupina No Name.

Vyhlasovateľom súťaže je Štúdio RTVS Košice. Na Košickom zlatom poklade doposiaľ zaznelo 373 nových, pôvodných slovenských piesní a k jej úspešným finalistom patrili aj Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupiny No Name,  Nocadeň, Iconito, Marián Čekovský, Peter Cmorík či Tomáš Buranovský.

Súťaž poskytuje príležitosť mladým talentovaným autorom a interpretom pôvodnej slovenskej populárnej hudby prezentovať sa a raziť si cestu na hudobnej scéne. Kto z dvanástky finalistov zaujme porotu najviac a zaradí sa tak medzi košické poklady, sa dozvieme počas finálového koncertu nových nádejí  a piesní, s ktorými sa budú uchádzať o priazeň poroty. Poslucháči si už vybrali a my budeme držať palce všetkým.

Priamo do finále postúpili:

– skupina RAKETY, Košice, SÁM SEBOU
– MAREK VANDRÁK, Bratislava, ŠACH MAT
– skupina LUISVILLE STORY, Komárno, KOLEDA
– skupina LUCIA ŠÚTOROVÁ BAND, Nitra, VIETOR
– KATARÍNA KRAJČOVIECHOVÁ, Bratislava, NAOMI
– 2 VOISIS, Košice POSLEDNÝ KRÁT

V semifinálovom kole hlasovalo vyše 4-tisíc poslucháčov, ktorí rozhodli o šestici piesní, ktoré budú bojovať o najvyššiu priečku:

– MICHAELA MARTYKANOVÁ, Zborov nad Bystricou, POVEDZME ŽE TY A JA
– SOŇA FERENCOVÁ, Bratislava, PRIATEĽ
– PETER FOREST, Bratislava, INÝ
– MONIKA LIŽBETIN, Senec, KEĎ ŤA VOLÁM
– skupina BLUE ZODIAC, Bratislava, EŠTE NIEČO
– skupina IFN, Horné Ozorovce, NA POKRAJI KLAMSTVA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.