Na Hack Košice sa stretne 250 programátorov z 35 krajín sveta

Po úspešnom pilotnom podujatí v roku 2019 Hack Kosice opäť privíta programátorov z vyše 35 krajín. V košickej Kunsthalle/Hale umenia sa v dňoch 28. – 29. marca 2020 uskutoční svetoznáma informatická súťaž hackathon s názvom Hack Kosice 2020. Stretne sa na nej 250 slovenských a zahraničných študentov s cieľom vytvoriť najlepší produkt využitím rôznych informačných technológií.

Aj vďaka prestížnej akreditácii svetovej organizácie Major League Hacking slovenský hackathon láka špičkových zahraničných študentov z celého sveta. Účasť tohto kalibru ponúka skvelú príležitosť našim talentovaným programátorom, aby si zmerali sily a vymenili cenné skúsenosti s medzinárodnou elitou.

Koncepcia hackathonov predstavuje celosvetovo veľmi populárnu príležitosť na získavanie odborných a praktických skúseností skrz aktívnu realizáciu vlastného nápadu. Študenti tu majú možnosť vyskúšať si počas 24 hodín postaviť a otestovať technologický prototyp svojho nápadu a následne predstaviť IT svetu svoje dômyselné riešenia. Vo svetovom meradle sú hackathony veľmi vyhľadávaným miestom pre svoju jedinečnú atmosféru spájajúcu ľudí s rovnakou vášňou k technológiám a motivujúcu k vlastnému rozvoju.

Projek Hack Košice vznikol v dielni mladých slovenských študentov, študujúcich na renomovaných domácich i zahraničných univerzitách, zanietených pre oblasť vedy a techniky a aktívne sa angažujúcich v procese zlepšovania neformálneho vzdelávania na Slovensku. Spája ich jednotná myšlienka, a to vytvoriť na Slovensku ideálne prostredie pre rozvoj IT sektoru a zviditeľniť našu krajinu na svetovej úrovni.

Hack Košice 2020 bude o šikovnosti, inteligencií, dôvtipe a talente toho najlepšieho, čo na Slovensku, ale i za hranicami máme a opäť raz pomôže Slovensku priblížiť sa k líderstvu vo svete technológií.

Podujatie je určené pre študentov širokého spektra profesionálneho a akademického zamerania. Účasť prinesie množstvo cenných skúseností nielen študentom IT, ale aj inžinierstva, designu, marketingu, businessu, manažmentu a iných vedných odborov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.