ZRUŠENÉ!!! Na Hack Košice sa stretnú slovenskí a zahraniční programátori

Organizátor neúnavne hľadal spôsob, ako vytvoriť bezpečné prostredie pre hackerov, ktoré by umožňovalo vysokú úroveň účasti pre všetkých, ale pre COVID-19 musel podujatie zrušiť. Aby však nestratil kontakt a spätnú väzbu, programátori si môžu zvoliť alternatívu a zúčastniť sa, keď sa pridajú do Hub. Ten si môžete vytvoriť kdekoľvek na svete – v neďalekej kaviarni, z pracoviska alebo z pohodlia domova. Ďalší hackeri sa k vám môžu pridať. Spojiť sa s ostatnými sa môžete online cez live stream. Stačí len zaregistrovať sa na online platforme HACK.

——————————————————————————————————————————————————————————————

Po úspešnom vlaňajšom pilotnom podujatí Hack Kosice sa aj v tomto roku stretnú programátori z rôznych krajín sveta. V Kunsthalle/Hale umenia sa v dňoch 5. – 6. septembra 2020 uskutoční svetoznáma informatická súťaž hackathon s názvom Hack Kosice 2020. Zídu sa na nej desiatky slovenských a zahraničných študentov s cieľom vytvoriť najlepší produkt využitím rôznych informačných technológií.

Aj vďaka prestížnej akreditácii svetovej organizácie Major League Hacking (MLH) slovenský hackathon láka špičkových zahraničných študentov z celého sveta. Účasť tohto kalibru ponúka skvelú príležitosť našim talentovaným programátorom, aby si zmerali sily a vymenili cenné skúsenosti s medzinárodnou elitou. Nálepka MLH zaraďuje Hack Kosice 2020 do najvyššej kvalitatívnej triedy študentských hackathonov na svete a pomáha tak zviditeľniť slovenskú hackerskú komunitu v celosvetovom meradle.

Koncepcia hackathonov predstavuje celosvetovo veľmi populárnu príležitosť na získavanie odborných a praktických skúseností skrz aktívnu realizáciu vlastného nápadu. Študenti tu majú možnosť vyskúšať si počas 24 hodín postaviť a otestovať technologický prototyp svojho nápadu a následne predstaviť IT svetu svoje dômyselné riešenia. Vo svetovom meradle sú hackathony veľmi vyhľadávaným miestom pre svoju jedinečnú atmosféru, spájajúcu ľudí s rovnakou vášňou k technológiám a motivujúcu k vlastnému rozvoju.

Projekt vznikol v dielni mladých slovenských študentov, študujúcich na renomovaných domácich i zahraničných univerzitách, zanietených pre oblasť vedy a techniky a aktívne sa angažujúcich v procese zlepšovania neformálneho vzdelávania na Slovensku. Spája ich jednotná myšlienka, a to vytvoriť na Slovensku ideálne prostredie pre rozvoj IT sektoru a zviditeľniť našu krajinu na svetovej úrovni.

Hack Kosice 2020 bude o šikovnosti, inteligencií, dôvtipe a talente toho najlepšieho, čo na Slovensku, ale i za hranicami máme a opäť raz pomôže Slovensku priblížiť sa k líderstvu vo svete technológií.

Podujatie je určené pre študentov širokého spektra profesionálneho a akademického zamerania. Účasť prinesie množstvo cenných skúseností nielen študentom IT, ale aj inžinierstva, designu, marketingu, businessu, manažmentu a iných vedných odborov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.