Na koncerte s kapelou Chinaski vám zaručene nebude do plaču

Jedna z najúspešnejších českých kapiel Chinaski vydala v apríli 2017 svoj desiaty štúdiový album Není nám do pláče. Nahrávku, ktorá vznikla v niekoľkých štúdiách na rôznych miestach sveta, predznamenala pieseň Není nám do pláče a nasledoval ju najúspešnejší rozhlasový singel roku 2017 Venku je na nule. Aktuálne sa v rádiách presadzuje tretí singel z albumu Potkal jsem tě po letech.

Kapela v roku 2017 odohrala najväčšiu halovú párty v histórii a na jar a jeseň 2018 sa vydala za svojimi fanúšikmi na menšie kontaktné pódiá s klubovou verziou koncertu. Teraz prichádzajú aj do Košíc za svojim novým basgitaristom Tomim Okresom do jeho rodného mesta. Svojich fanúšikov potešia 30. apríla o 20:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku.

Chinaski je česká pop rocková skupina, ktorá vznikla v roku 1987 pod názvom Starý hrady, neskôr ju však fanúšikovia premenovali na Starý hadry. Založili ju Pavel Grohman a Michal Novotný. Do kapely v roku 1989 prišli dvaja spolužiaci Novotného z DAMU, dlhoročný frontman Peter Rajchert ako spevák a Jiří Seydler. V roku 1994 sa pod vplyvom Charlesa Bukowského premenovali na Chinaski a vydali rovnomenný debutový album. V októbri roku 1995 bol k piesni Pojď si lehnout natočený prvý videoklip skupiny. Jeho réžie sa ujal Jan Hřebejk.

Od minulého roka hrá kapela v novej zostave. So spevákom Michalom Malátnym a gitaristom Františkom Táborským ju tvoria aj bubeník Lukáš Pavlík, ktorý koncertoval s kapelou Čechomor, Ewou Farnou či Kamilom Střihavkom, basgitarista Tomi Okres, ktorý hral po boku Lukáša Adamca, Richarda Müllera, IMT Smile alebo Katky Knechtovej  a na klávesoch hrá Jan Steinsdörfer, ktorý pôsobil ako kapelník speváčky Ewy Farnej. Trojica sa k formácii pridala po tom, ako z nej  odišli Petr Kužvart, Ondřej Škoch, Štěpán Škoch a Otakar Petřina.

Známa česká kapela Chinaski má širokú fanúšikovskú základňu aj na Slovensku. Formácia má na svojom konte albumy Chinaski (1995), Dlouhej kouř (1997), 1. signální (1999), Nanana a jiné popjevky (2000), Originál (2002), Music bar (2005), Není na co čekat (2010), Rockfield (2014) či Není nám do pláče (2017). Medzi ich najväčšie hity patria 1. signální, Tabáček, Zadarmo, Klára či Víno.

Vstupenky online:

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.