Na koncertoch Korbena Dallasa sa nespí, v bdelom stave udržia publikum aj Diego a Bad Karma Boy

Areál Kasární/Kulturparku je počas leta obliehaný návštevníkmi, ktorí prichádzajú vypočuť si svoje obľúbené skupiny. Tri kapely sú pripravené uspokojiť svojich fanúšikov 8. augusta 2019. Na pódiu sa od 19:00 hod. vystriedajú Diego, Bad Karma Boy a headlinerom večera bude Korben Dallas.

Hudobnú šou začne bratislavská kapela DIEGO, ktorá sa objavuje predovšetkým na klubových koncertoch, ale veľmi rada si užíva aj festivalové pódiá. Tento rok obmedzili hranie a predstavia sa iba na výnimočných akciách. Jednou z nich je aj Leto v parku. Do Košíc prichádzajú aj so svojim posledným štúdiovým počinom. Skladba Searching vyšla na kompilácii Ostrov hudby 3. Skupina vznikla v roku 2005 ako spoločný projekt členov skupín Le Payaco, Vetroplach a Sinker.

Po indie-rockovom debute Diego (2006) prišli s nahrávkou Peripheries (2009), ktorá bola ocenená ako najlepší album (Radio_Head Awards). Koncom roka 2017 vydali tretí štúdiový album Et In Arcadia Diego. Opisujú ho ako temnejšiu a pomalšiu nahrávku a posun je aj v tom, že gitary už namiesto huslí dopĺňajú klávesy. Viac sa pohrali s celkovou atmosférou, ale stále sú to oni. Kompletne nový materiál, na ktorom pracovali osem rokov, doplnili o starší singel What Now?  Album mal veľa pozitívnych hodnotení a bol nominovaný v kategórii Album roka/Cena kritikov RHA2017. O Diegu sa mnohí hudobní kritici vyjadrujú ako o skupine, ktorá už dávno prekročila hranice slovenskej hudobnej scény a dokáže svoj vyzretý štúdiový sound pretaviť aj do skvelej koncertnej podoby. Na koncerte v parku určite odznejú okrem iných skladieb aj single z tretej štúdiovky A Time for Everything a What Now?

Publikum rozohní aj slovenská alternativno-rocková hudobná skupina BAD KARMA BOY, ktorá sa žánrovo pohybuje na rozmedzí indie popu, indie rocku, psychedelického popu a do istej miery i folku. Piesne skladá v slovenčine. V roku 2017 nahrala album Prekrásny nový svet. K producentskej spolupráci si prizvala Pištu Kráľoviča a objavili spevácky a skladateľský potenciál Adely Tihlárikovej a k psychedelickému zvuku pridali viac elektroniky. Ich hudba trochu spomaľuje, texty pôsobia hĺbavejšie a kapela znie synergickejšie ako kedykoľvek predtým.

Dlhší časový odstup od prvých dvoch albumov Bad Karma Boy (2013) a Údolia a kopce (2014) má za následok platňu plnú prekvapení a experimentov. Čosi naznačovali už single, ale takýto posun by nepredpokladal nikto. Kapela zožala úspechy na festivaloch Pohoda, Grape, Colours of Ostrava, Tallinn Music Week, United Islands of Prague, Beseda u bigbitu a Sharpe festival. Skupinu, ktorá vznikla v roku 2013, tvoria: Juraj Marikovič (spev, gitara; bývalý člen Pary), Adela Tihláriková (klávesové nástroje, spev), Roman Lauko (bicie) a Alan Prekop (basová gitara).

Čerešničkou na torte bude na Lete v parku nepochybne známa rocková skupina KORBEN DALLAS, ktorá svojou hudbou prekračuje hranice nezávislej scény. Na svojom konte už má šesť albumov. Posledný Bazén už svojim priaznivcom predstavila na koncertnej šnúre po Slovensku.

Bratislavská formácia, čiže Juraj Benetin (spev, gitara), Lukáš Fila (basgitara) a Ozo Guttler (bicie) sa za pár rokov vypracovala z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Založili ju spevák a gitarista Juraj Benetin a basgitarista Lukáš Fila po rozpade skupiny Appendix, v ktorej spolu hrali 13 rokov. Bubeníkom sa po dlhom, ale úspešnom hľadaní stal Ozo Guttler z Tu v dome.

Prvý koncert kapela odohrala v apríli 2010 a v lete toho istého roku sa predstavila na Pohode. Debutovým albumom Pekné cesty (2011) zaujali kritikov. Vznikol ako živá nahrávka z koncertu v Klube za zrkadlom, na ktorom kapelu posilnil gitarista Chiki liki tu-a Ľubo Petruška. Výraznejšie sa presadili s druhým albumom Karnevalová vrana, Je to kolekcia iných pesničiek, sú vyzretejšie, nie sú to skladačky viacerých nápadov, ale kompaktnejšie tiahlejšie melódie. Ubudlo riffov, rockovejších polôh a nepravidelných rytmov, je na ňom žánrovejšia pestrosť, aj pomalé skladby. K trom – Otec, Zlatý jeleň a Beh natočili klipy. Karnevalová vrana sa dostala na prvú priečku v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify, Na Radio_Head Awards 2013 získali ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. Tretí album Banská Bystrica je pokračovaním Karnevalovej vrany, štvrtý má názov Kam ideme a piaty Stredovek, ku ktorým na jar tohto roka pribudol Bazén.

Korben Dallas radi spolupracujú aj s inými hudobníkmi a skupinami. Predstavili sa so špeciálnym hosťom Andrejom Šebanom, v Česku odohrali sériu spoločných koncertov s kapelou Zrní, úspešným sa stal aj ich singel Spolu z albumu Banská Bystrica, ktorý nahrali s Janou Kirschner. Spolupracovali s Anetou Langerovou a skupinou Lucie. Na album coverov Davida Kollera David Koller & Friends nahrali pieseň Chci zas v tobě spát.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.