Na obrazovky vám zaklopú košické poklady 2 VoiSis

Zažiarili a zaujali na 35. ročníku populárnej autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2019 a piesňou Posledný krát prekvapili nielen porotu, ale aj samých seba. Taký úspech nečakali. Košická kapela 2 VoiSis sa stala víťazom, čo jej otvorilo cestu dostať sa do širšieho povedomia a na koncertné pódiá presviedčať, že hudba je to, čo ich baví. Formácia nezaspala na vavrínoch, ale pustila sa do práce a napreduje. Svojich fanúšikov, ale aj tých, ktorým sa zatiaľ nedostali pod kožu, chystá hudobný zážitok v podobe LIVE stream koncertu cez telKE, ktorý odohrá v Kasárňach/Kulturparku 18. júna 2020 o 19:30 hod., takže si ich budete môcť vypočuť a lepšie spoznať.

„Dva hlasy“, to sú frontmanky a gitaristky Soňa Červeňáková a Lucia Slobodová, ktoré dopĺňajú gitarista Igor Turok, hráč na perkusie Radovan Bajus a basgitarista Richard Kompuš. Spoznali sa na základnej umeleckej škole a začali spolu hrať. Pôvodne chceli obidve dievčatá mať svoju skupinu, ale nakoniec sa spojili do jednej, čo asi dnes vôbec neľutujú.

Členovia kapely nenechávajú nič na náhodu a usilovne pracujú na tom, aby svoju hudbu ukázali v plnej kráse. Od víťazstva v autorskej súťaži nedávno zverejnili už druhý videoklip, tentoraz k piesni Posledný krát, s ktorou zabodovali. Skladba je inšpirovaná vlastnou skúsenosťou jednej zo speváčok. Je o vzťahu dvoch ľudí, v ktorom je žena ťahaná za nos, klamaná a zavádzaná, až si jedného dňa zloží ružové okuliare a povie si dosť. Bolo to posledný krát!

Klip poňali netradične a stavili na autenticitu. Natočili ho na ceste do Bratislavy, v štúdiu, kde nahrali svoj prvý song s profesionálmi, aj na netradičnom zimnom koncerte v Tatrách, kde v jeden večer na Hrebienku vystúpili pred Emmou Drobnou a v druhý pred Adamom Ďuricom. Videonahrávka zachytáva bežný víkend plný cestovania a hudby a je jasné, že to mladým hudobníkom dokopy dobre ladí, radi sa bavia a radi trávia čas pokope.

Ich prvý videoklip k nesúťažnej skladbe Čo sa má stať sa stane vznikol len tri týždne po triumfe na Košickom zlatom poklade. Pieseň, ktorej autorkami sú Lucia a Soňa, je o dvoch ľuďoch, ktorých to k sebe ťahá, no existujú prekážky, kvôli ktorým nemôžu byť spolu. Inšpiráciou pre dvojicu textárok sú ich vlastné životné situácie, no občas nechajú voľný priebeh fantázii.

Pieseň Posledný krát vyniesla 2 VoiSis na piedestál, ale rozhodne to nie je posledný raz, čo na ňom chcú zostať stáť a nechať o sebe počuť. Najbližšie to bude na online koncerte a možno onedlho ich uvidíme aj naživo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.