Na OPEN FEST-e III. sa predvedie domáci Rightdoor

Atmosféru hudobného septembrového OPEN FEST-u III. obohatí svojim vystúpením aj domáca košická melodic power metalovú kapelu Rightdoor, ktorú založila dvojica – spevák Martin Klein a gitarista Richard Germanus v roku 2008. O štyri roky neskôr nahrala svoj prvý promo song s rovnomenným názvom, aký nesie skupina v štúdiu Jána Čverčka. Ten sa šíril internetom a zaznamenal veľký úspech na domácej scéne, ale nezostal bez povšimnutia ani v zahraničí. Hrali ho internetové rádia v USA, Francúzsku, Nórsku, Švajčiarsku a dokonca aj v Thajsku.

rightdoor

Je to veľký objav na metalovej scéne a podľa kritikov majú chlapci veľkú perspektívu do budúcnosti. Zostava kapely sa postupne menila. Zásadná zmena sa udiala v lete 2009, keď sa ku kapele pridala bubeníčka Aďka a Maťo zanechal bicie a postavil sa za mikrofón. K zakladajúcej dvojici sa v roku 2013 pridali bubeník Peter Gacík, gitarista Martin Čičo a basák Filip Andel. V tomto zložení začal Rightdoor pred rokom svoju koncertnú činnosť. Kapela odohrala niekoľko koncertov a každou ďalšou akciou jej forma stúpa.

Medzi úspechy určite patrí druhé miesto v celoslovenskej súťaži kapiel Rock me fest 2013, ako aj support na akcii Call for Eternity 3, kde bola headlinerom kapela Theocracy z USA či vystúpenie po boku Dark Moor v Bratislave. V súčasnosti sa chlapci venujú nahrávaniu svojho debutového albumu, ktorý bude obsahovať deväť skladieb a tešia sa na ďalšie koncerty.

Rightdoor začínal od nuly a spočiatku ich playlist tvorili výhradne covery. Postupne začali pracovať na vlastnej tvorbe a sústredili sa na zlepšovanie muzikantských schopností.  Od roku 2011 sa venujú už len vlastným skladbám. V kapele sa vystriedalo od začiatku jej existencie viacero členov, ale ani jeden sa s ňou nedokázal stotožniť a zotrvať v nej. V súčasnosti pôsobia v zložení: Martin Klein – spev, Richard Germánus – gitara, Martin Čičo – gitara, Filip Andel – basa a Peter Gacík – bicie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.