Na Polievkovom festivale zistíte, ako rozmanito chutia Košice

Akú rozmanitú chuť majú Košice, príďte okoštovať na Polievkový festival, ktorý ani tento rok nebude gurmánom chýbať. V Kasárňach/Kulturparku sa budú 13. októbra podávať všakovaké polievky a prezentovať rôznorodá kultúra národov a národností, žijúcich v tomto meste. Na degustáciu chutného jedla verejnosťou z kuchýň cudzokrajných i domácich je už pripravených vyše 40 súťažných tímov, ktoré navaria a ponúknu to najlepšie zo svojich tradičných receptov v snahe zaujať porotcov i všetkých „hladných“ návštevníkov. Dôležité je prísť načas – o 13:00 hod. sa začína kultúrny program a  o 14:00 môžete začať vychutnávať rôznorodosť nášho mesta v polievkach.

Polievkový festival umožňuje rôznym skupinám či komunitám, ktoré v Košiciach žijú, prezentovať svoju odlišnosť a rozmanitosť. Jeho základným cieľom je podporiť toleranciu a rozvoj vzájomných dobrých vzťahov medzi obyvateľmi metropoly východu.

Navarené polievky budú hodnotiť traja významní porotcovia. Tí udelia cenu poroty za najchutnejšiu polievku festivalu. Okrem nich bude veľkou porotou aj niekoľko tisíc návštevníkov. Tí zahlasujú za svojich víťazov v stánku danej komunity. Prvé tri polievkové tímy s najväčším počtom hlasov budú ocenené zlatou, striebornou a bronzovou lyžicou.

Program Polievkáča sa bude odohrávať na troch pódiách. Hodinu pred ochutnávaním polievok, teda od 13:00, na drevenom pódiu bieleho námestia pred Kulturparkom vystúpia tanečné skupiny Angel dance school a G-mini. Okrem nich sa predstaví aj kapela Burning love z Výmenníka Štítová. Hlavné pódium v areáli bude patriť acapelle For you. Moderné a nestarnúce hity vo výhradne vokálnom prevedení spievajú piati hudobníci s výnimočnými hlasmi.

Organizátori – výmenníky SPOTs nezabúdajú ani na deti. Pripravili pre ne kreatívne dielne na tému Polievkáča – výroba kuchárskych čapíc, varešiek, modelovanie ovocia a zeleniny z hliny či maľovanie na tvár, ktoré sa začínajú o 14:00.

Po minuloročnom úspechu komunitného pódia dostanú rôzne skupiny opäť priestor na vlastnú prezentáciu. Predstavia sa seniorské mažoretky, tanečníci a tanečníčky hip-hopu, salsy či brušného tanca, ohúria nás šermiari a na záver rozhýbe všetkých tím zumba.

Polievkový festival je vyvrcholením Festivalu Rozmanitosť, ktorý každoročne  ponúka prostredníctvom umenia pohľad na citlivé témy spoločnosti a prináša reálne príbehy ľudí. Tohtoročná téma s názvom „Na rodinu sám/sama“ odkrýva prostredníctvom 9 workshopov, výstavy, speed datingu a filmovej projekcie radosti a strasti  osamoteného rodiča. Cieľom festivalu je prispieť k pochopeniu, úcte a zvýšeniu toleranciu v spoločnosti.

Vstupenky na Polievkový festival si môžete kúpiť v Informačnom centre Delta v Kasárňach/Kulturparku alebo online na polievkac.sk, k13.sk/vstupenky. Cena v predpredaji je 1 €  za 1 porciu polievky. Viac informácií o programe nájdete na stránke polievkac.sk alebo vymenniky.sk. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.