Našla si ma múza

Si žiakom 5. – 9. ročníka základných škôl alebo 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií a po večeroch ťa pravidelne navštevuje múza? Neváhaj a využi príležitosť podeliť sa o svoje básnické, či prozaické prvotiny.

Literarne_Kosice_2014-page-001Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci s Mestom Košice, Inštitútom slovakistických, mediálnych a knižničných štúdií na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove a Katedrou Slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie na Filozofickej fakulte UPJŠ v Košiciach aj tento rok vyhlasuje literárnu súťaž pre mladých začínajúcich autorov Literárne Košice Jána Štiavnického. 

Témy pre poéziu aj prózu XIX. ročníka tejto súťaže sú nasledovné:

  • ·         Troll v trolejbuse
  • ·         Moja mama je z Venuše a otec z Marsu
  • Celkom sa mi poplietol jazyk

Súťažné práce na zvolenú tému je potrebné odoslať v elektronickej verzii najneskôr do 31.marca 2014 na adresu: literarnekosice@gmail.com

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže v jednotlivých kategóriách (próza, poézia)  bude počas osláv – Dni mesta Košice, v utorok 6. mája 2014 o 10.00 hod. v LitParku, pobočke Knižnice pre mládež mesta Košice na Kukučínovej 2, Košice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.