Nastal čas „sfárať“ a „vykopať“ ďalšie košické zlaté poklady

Mnohým spevákom otvorila cestu na slovenskú hudobnú scénu pesničková súťaž Košický zlatý poklad. Za doterajších 36 ročníkov „vykopala“ úctyhodný počet úspešných interpretov, a to ešte určite nie je všetko. Doluje sa ďalej a zásoby nie sú stále vyčerpané. Svedčí o tom veľký počet súťažiacich, ktorí sa chcú presadiť a presvedčiť porotu i poslucháčov o tom, že na to majú.

Každý rok sa hovorí o rekordnom počte prihlásených piesní, ale ten sa naozaj stále zvyšuje. Takže každý ďalší ročník je v podstate rekordný. Do 37. ročníka sa prihlásilo 236 súťažných piesní. Tie najlepšie si budete môcť vypočuť na finálovom koncerte 6. novembra 2021 o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku a vidieť aj víťaza.

Súťaž je zameraná na prezentáciu a propagáciu ambicióznych talentovaných autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Výberová komisia, ktorá rozhodovala o postupujúcich piesňach, pracovala v zložení: Igor Timko a Zoli Sallai zo skupiny No Name, Rasťo Kopina zo skupiny Nocadeň, Tomáš Buranovský, hudobný dramaturg Rádia Slovensko Rasťo Očenáš, riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jozef Puchala, riaditeľ rozhlasových programových služieb RTVS Michal Dzurjanin a riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Počas večera vystúpia aj minuloročná víťazka Andy Lou a skupina Vidiek. O tohtoročnom víťazovi bude rozhodovať porota v zložení Peter Bič, Igor Timko, Rasťo Kopina, Rasťo Očenáš, riaditeľ programových služieb SRo Michal Dzurjanin a ďalší.

Tohtoročné súťažné piesne sú predovšetkým o večnej téme lásky, no zrkadlia aj problémy dnešnej doby. Z hudobných žánrov sa okrem derivátov stredného prúdu populárnej hudby objavilo aj veľa komorne ladených balád, rockových a punk-rockových skladieb.

Finálový večer, do ktorého postúpilo 12 piesní, šesť priamo a šesť na základe SMS hlasovania, v priamom prenose odvysiela Rádio Slovensko, live video stream z podujatia bude možné sledovať na webe RTVS, link: Live :O – RTVS.sk. Televízny dokument o podujatí odvysiela Dvojka. V predpremiére si budete môcť vypočuť od 21. 10. 2021 do 5. 11. 2021 každý večer jednu v relácii To najlepšie z hudby v pracovných dňoch v čase od 19:24 do 19:30.

Podujatie sa uskutoční v režime kompletne zaočkovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.