Nechajte sa zlákať leskom diamantov, ale pozor na detektíva

Ochotnícke Divadlo nad vecou, ktoré pôsobí vo Výmenníku Brigádnická, vôbec nie je od veci. Práve naopak. Naozaj je nad vecou a k veci. Dosť bolo slovných hračiek. Už mnohokrát presvedčili o svojich kvalitách predstaveniami, ktoré vždy pobavili publikum. Amatéri sa postupne vypracovali na takmer profesionálov, ktorí milujú divadlo a hrajú ho s veľkou láskou. A tam tkvie podstata ich úspechu. Na dosky, ktoré znamenajú svet, priniesli už viacero autorských hier. S jednou z nich mieria medzi divákov na Leto v Kulturparku 28. júla 2021 o 18:00 hod. Hrať budú na pódiu pred kaviarňou Papa.

Keď máte radi detektívky a radi spolu s detektívom pátrate po zločincovi, tak si prídete na svoje. Hrou Lesk diamantov sa prenesiete do tridsiatych rokov minulého storočia, do obdobia elegancie a luxusu v dobe krízy. Presnú dejovú líniu detektívnej divadelnej hry neprezradíme. To by bolo príliš jednoduché a bez napätia. Snáď nechcete dopredu vedieť, že „vrahom je záhradník“.

„Takúto hru musíte jednoducho vidieť a zažiť na vlastnej koži. Spolu so šarmantným a možno aj trocha cynickým detektívom, obklopeným množstvom podozrivých, sa stanete svedkami takmer dokonalého zločinu,“ hovorí režisér Michal Magura a my s ním musíme súhlasiť. Nechajme sa teda vtiahnuť do napínavého deja a vydržme do jeho vyvrcholenia. S rozuzlením prípadu nechajme potrápiť sa detektíva. V hre sú drahé diamanty, ktorých lesk, povedzme si pravdu, láka každého z nás. Kto by mal chuť si z nich uchmatnúť, zbytočne by sa namáhal. Nie sú pravé a vy by ste sa mohli zaradiť medzi podozrivých. Toto vám treba?

Divadlo nad vecou, ktoré vzniklo na podnet režiséra, scenáristu, hudobníka a herca Michala Maguru ešte v roku 2014, prinieslo už viacero úspešných autorských hier. Je autorom zväčša všetkých situačných komédií. Divadelný tím pod jeho vedením tvoria ochotníci, ktorí si zaslúžia o to viac pozornosti. Ich láska k divadelnému umeniu nepozná prekážky a výkony hercov sa približujú tým profesionálnym. Všetci sa tejto záľube venujú vo voľnom čase a o to viac si zaslúžia obdiv.

Celý ich repertoár je viac veselý ako vážny, čo ocení divák, ktorý sa chce zabávať. Špecifikom divadla je hrať  každú hru z iného prostredia, z inej doby a má mať iný štýl, aby divák zistil, že títo herci sú všestranní a dokážu sa prevteliť do pocitov rôznych divadelných postáv. Videli ste už napríklad ich úspešné komédie Never básnikom, Grófky či Učiteľka. Stojí za to, pozrieť si ich.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.