Nedeľný večer vám spríjemnia tri sestry – Irina, Máša a Oľga z Raslavíc

Ochotnícky divadelný súbor z Raslavíc Na skok príde potešiť divákov s predstavením „Tri šestri“ na motívy hry Tri sestry Antona Pavloviča Čechova podľa scenára a v réžii Martina Bašistu. V Kasárňach/Kulturparku spríjemnia návštevníkom nedeľňajší večer 13. decembra 2020 o 18:00 hod.

V inscenácii sa predstavia tri sestry Irina, Máša a Oľga. Najstaršia Oľga je učiteľkou. Prostredná Máša je vydatá za učiteľa. Najmladšia Irina túži dospieť a byť pracovitá. Neustále snívajú len o tom, kedy spolu odídu do Ameriky. Sestry sú nešťastné a túžia odísť za lepším životom. Vždy si však nájdu výhovorku, prečo odchod odložiť. Dookola sa „krútia“ v tom istom trápení, ktoré občas vystrieda radosť i smiech.

Komorná inscenácia ponúka pohľad na človeka zaseknutého v čase a priestore, neschopného urobiť krok vpred. Divadelníci sa inšpirovali Čechovovou klasikou, ktorá túto tému rozvíja. Príbeh vsadili do dedinského prostredia. Postavy zaujímajú názory a presadzujú hodnoty, ktoré ich obmedzujú. Nie sú schopné prijať niečo nové a žijú kdesi v minulosti.

Prvú písomnú zmienku o divadle v Raslaviciach nachádzame z roku 1921. Povojnové divadlo sa nieslo v duchu príležitostných predstavení. Hrali sa predovšetkým diela slovenskej klasiky. V takejto podobe to pokračovalo až do osemdesiatych rokov. Nasledovalo divadelné ticho. Významným míľnikom bol až rok 1999. Znamenal návrat raslavických hercov na nové dosky, ktoré znamenajú svet. Éru divadla AD99  odštartovali ochotníci debutom HOTEL EURÓPA, nasledovali hry KRÍDLA (2000), ZABÍJAČKA (2001), BROKOVNICOU NA MANŽELA (2002), SLUHA DVOCH PÁNOV (2003) a RASLAVICKÉ TELEVARIETÉ (2005). Po šiestich rokoch nastala trinásťročná odmlka.

V roku 2018 vzniklo ochotnícke divadlo Na skok. Skupina mladých nadšencov fungovala a tvorila rôzne príležitostné programy už dva roky predtým. V máji 2019 mala premiéru inscenácia MATKA od Júliusa Barč-Ivana a v decembri druhá TRI LETUŠKY V PARÍŽI. Teraz sa o priazeň divákov budú uchádzať v najnovšej inscenácii TRI ŠESTRI.

Vstupenky online:

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.