ZRUŠENÉ!!! Neprofesionálni herci vyčaria úsmev na tvári na profesionálnej úrovni

Tretí deň Festivalu amatérskych divadiel bude prehliadkou troch ochotníckych divadiel. Diváci uvidia v nedeľu, 5. decembra 2021, v Kasárňach/Kulturparku až štyri predstavenia, dve pre deti, teda rozprávky v podaní Sociálneho divadla Hopi Hope a dve pre dospelých, ktoré zahrajú herci divadiel Actor Košice a Theatrobalans zo Spišskej Belej.

Dopoludnie bude patriť deťom, ktoré prídu o 10:00 potešiť „hopehopáci“. Veľmi šikovní, hoci handicapovaní herci im ponúknu hneď dvojitú dávku zo sveta rozprávok Cisárove nové šatyZlatovlásku. Kto by nepoznal príbeh cisára, ktorý utrácal všetky peniaze na parádu. Každú hodinu si obliekal iný odev. Raz prišli do mesta šibali, ktorí sa vydávali za tkáčov a prisľúbili utkať najkrajšiu látku na svete. Šaty z nej sú však neviditeľné pre hlupákov a tých, čo nie sú súci zastávať svoj úrad. A cisár sa rozhodol také šaty mať a rozoznať múdrych od hlúpych. Ako to dopadlo? Veď to viete, cisár zostal nahý a hlupákmi sa stali všetci, aj keď si to nikto nechcel priznať.

Na detských divákov čaká ešte raz kde bolo tam bolo, bola raz jedna rozprávková krajina a v nej žili trápni princovia, protivné princezné, ale aby láska zvíťazila, nejako sa museli aj oni dať dohromady. Pozrieť si budú môcť vtipné parodické spracovanie klasickej rozprávky Zlatovláska, v ktorej sa princ Bajaja a hlúpy Jano vydávajú na cestu za jej záchranou.

So skvelou komédiou Mínus dvaja zavítajú do Kasární/Kulturparku herci divadla Actor Košice o 16:00 hod. Hra je krásne ľudský príbeh dvoch mužov, ktorí dobrodružne ujdú z nemocnice, aby stretli život, aký nepoznali. Počas úteku narazia na celý rad ľudských príbehov. Tehotná žena ich prosí, aby našli otca jej dieťaťa a oznámili mu, kde rodí, ak by sa náhodou rozhodol byť šťastný …, stretnú samovraha – babráka, tanečníka, nevernicu, mužov a ženy hľadajúcich hľadaných. Až keď strácame, nachádzame lásku, vieru, nádej a radosť.

Autorom hry je mladý francúzsky tvorca Samuel Benchetrir, korý sa zaoberá nielen divadlom, ale aj literatúrou a filmom. Napísal ju pre Jeana-Louisa Trintignanta a premiéru mala v lete roku 2005 v parížskom divadle Théâtre Hébertot.

Posledným vystúpením v rámci Festivalu amatérskych divadiel bude o 18:00 komédia Nebola to piata, bola to deviata… s hercami divadla Theatrobalans zo Spišskej Belej. Inscenácia talianskeho dramatika Alda Nicolaja v réžii Dušana Kubaňa a Michala Nováka zachytáva príbeh „zabehnutého“ manželstva a náhodného stretnutia na pláži. Milostný trojuholník sa zamotáva v momente, keď sa hlavná predstaviteľka rozhodne zosnovať diabolský plán so zámerom „odstrániť“ svojho manžela s pomocou milenca. Všetko ide podľa jej plánu za tónov Beethovenovej piatej symfónie až do chvíle, keď nastane nečakaný zvrat.

Podujatie sa koná v režime OP. 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.