Noblesný swingový návrat do nočných klubov New Orleansu

FATS BAND posterV sobotu sa v Kasárňach/Kulturparku uskutoční koncert swingovej a klezmerovej kapely. Príďte oblečení v štýle tridsiatych a štyridsiatych rokov a dostanete zľavnené vstupné.

Swingová kapela FATS JAZZ BAND (SWING ORCHESTRA – BRATISLAVA) ako jediná na Slovensku hrá akusticky štýlovú swingovú hudbu tridsiatych a štyridsiatych rokov minulého storočia v originálnych aranžmánoch tak, ako ste ju kedysi mohli zažiť v nočných kluboch New Orleansu. Strhujúci výkon tohto bandu vás unesie do iného sveta, rozprúdi krv a vráti do doby noblesy, elegantných rôb a horúcich večierkov.

Repertoár tohto bandu, ako už jeho samotný názov napovedá, je založený primárne na autentickej interpretácii skladieb z pera Thomasa „Fats“ Wallera, ktorý bol jednou z ústredných postáv amerického jazzu v 30-tych a 40-tych rokoch minulého storočia. Ďalšími osobnosťami tohto obdobia, ktorých hudbu Fats Jazz Band hrá, sú napríklad Louis Armstrong, Teddy Wilson, Lester Young, Billie Holiday, Tommy Dorsey, Ella Fitzgerald, Clarence Williams, Pat Flowers, Mildred Bailey a mnohí ďalší.
Fats Jazz Band však má vo svojom repertoári aj slovenské “šlágre” tohto obdobia, ktorých najznámejší predstaviteľ bol František Krištof Veselý.

Kaschauer Klezmer Band

Cieľom tejto kapely je interpretovať klezmerovú hudbu, presiaknutú folklórnymi hudobnými tradíciami východnej Európy, Balkánu, slovenského a  rómskeho folklóru, obohatenú prvkami klasickej i modernej hudby (jazz, latino, reggae, rock…).

Inšpiráciou pri tvorbe repertoáru sú nahrávky európskych klezmerových kapiel z Amsterdamu, Bratislavy, Budapešti, Krakova, ako aj orchestrov zo Spojených štátov amerických. V repertoári Kaschauer Klezmer Bandu sú úpravy tradičných klezmerových melódií v rôznych rytmoch – od polky cez valčík až po veľmi rýchle tanečné rytmy a inštrumentálne skladby, inšpirované balkánskou, ruskou a arabskou melodikou a prelínajúce sa východoslovenským folklórnym cítením.

Vstupné: 6 €

Kto sa oblečie v štýle tridsiatych a štyridsiatych rokov, získa vstupné za 4 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.