Nová kolekcia značky VYVA je o ženách, ktoré zmenili svet

VYVA – módna značka z Výmenníka Važecká sa ukáže v novom šate. Piata kolekcia odevov je inšpirovaná ikonami ženskosti, akými boli Katarína Veľká, Jackie Kennedy, Mária Antoinetta, Audrey Hepburn, Coco Chanel či Mata Hari. Prehliadka viac než desiatky modelov sa uskutoční na móle v Kasárňach/Kulturparku 16. apríla o 19:00 hod. Na módnej show VYVA rozpovie príbehy niekoľkých významných žien, ktoré sú symbolmi nielen odhodlania, ale aj ikonami krásy, odvahy a prirodzenej ženskej sily.

_DSC8340„Prehliadka prinesie sériu dobových príbehov cez celkom nové modely, inšpirované jednotlivými ženskými postavami. Snažíme sa rozpovedať príbehy žien, ktoré boli v určitom zmysle dôležité pre danú epochu a významne do nej zasiahli. Okrem toho boli považované za mimoriadne krásne a udávali trend obliekania a módy,“ vysvetľuje umelecká vedúca VYVY Jana Bučková.

Za módnou značkou stojí skupina obyvateliek rôzneho veku zo Sídliska Nad jazerom.  VYVA vznikla na workshopoch vo Výmenníku Važecká s názvom Z ulice v roku 2013. Po viac než dvoch rokoch sa stihla etablovať na košickej módnej scéne a ukázať sa na viacerých prestížnych prehliadkach doma aj v zahraničí.

„VYVA opäť podrástla, a to, čo predvedie na nadchádzajúcej prehliadke ju bezpochyby posúva v kvalitatívnej rovine na plnohodnotnú módnu značku a krásnu sériu kompaktnej kolekcie,“ hovorí s hrdosťou Jana Bučková o najnovšej kolekcii.

Po témach inšpirovaných architektúrou Výmenníka Važecká, téme tradície, kolekcii, venovanej životu grófky Heleny Zrínskej a príbehom Z lesa, prináša VYVA sériu spoločenských modelov pre ženy. Je vlastne príbehom žien, ktoré ju tvoria, ale predovšetkým je o samotnej tvorbe módy. Ženy a dievčatá teraz šijú modely na špeciálnu príležitosť pre pánov. Tie predvedú na jedinečnej módnej prehliadke v električke počas festivalu USE THE C!TY.

_DSC8329

Renáta Zolnaiová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.