Nový informačný kanál telKE dáva priestor študentom

V Košiciach odštartoval pilotný projekt mestského informačného kanála telKE. Dáva priestor študentom stredných a vysokých škôl, ktorí chcú uplatniť svoje znalosti z oblasti masmédií, získané počas štúdia. Súčasne sa vytvára prostredie pre mladých ľudí, ktorých láka práca v televízii a nemajú kde získavať prax.

Nový informačný kanál prináša aktuálne a komplexné informácie z diania v Košiciach a jeho okolí z pohľadu mladých ľudí. Projekt vznikol v spolupráci K 13 – Košické kultúrne centrá s Mestom Košice a spoločnosťou Antik Telecom.

Vysielanie je nepretržite počas 24 hodín a zabezpečuje ho spoločnosť Antik Telecom, ktorá je držiteľom licencie. V programovej štruktúre postupne dostanú priestor aktuálne udalosti, rozhovory zo štúdia so zaujímavými hosťami a relácie na témy, ktoré ľudí zaujímajú.

Vysiela sa z priestorov Kasární/Kulturparku, kde v roku 2013, keď sa Košice stali Európskym hlavným mestom kultúry, vzniklo Audiovizuálne centrum. Projekt mestského kanála bol pre K 13 – Košické kultúrne centrá výzvou. Štúdio je plne vybavené na výrobu vlastných relácií aj rozhovorov a našou prednosťou je aj tím šikovných ľudí. Košice sú súčasťou Siete kreatívnych miest UNESCO, tak k tomu chceli prispieť práve tým, že dávajú šancu mladým ľuďom, aby ukázali, čo v nich je. Aktuálne K 13 dáva priestor mladým študentom zo Súkromnej strednej umeleckej školy filmovej, ako aj z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika.

Projekt mestskej televízie vníma vedenie mesta ako dobrú príležitosť dostať informácie o dianí v meste medzi obyvateľov Košíc. „Som úprimne rád, že v našom meste vzniká nový infokanál. Košičanom, ale aj návštevníkom mesta a turistom bude prinášať aktuálne informácie o tom, čo sa u nás deje, kam môžu vyraziť za kultúrou či športom, ale aj ako pracujú jednotlivé mestské podniky. Tímu telKE držím prsty a prajem im, aby si ich Košičania obľúbili,“ uviedol viceprimátor mesta Košice Martin Petruško.

Vysielanie televízie je šírené vo všetkých IP platformách spoločnosti Antik Telecom – v optických sieťach, cez internet SmartTVBox, ako aj na mobiloch a tabletoch pomocou služby AntikTVGo. „Sme nadšení spustením nového infokanála o to viac, že je to práve v Košiciach, v meste odkiaľ sme začali naše rozširovanie po Slovensku a po svete. Už takmer 10 rokov podporujeme vznik a prevádzku mestských televízií, ale projekt telKE je z nich svojím rozsahom iste najväčší,“ konštatoval Peter Blaas,  riaditeľ pre rozvoj spoločnosti Antik.

Mesto Košice, organizácia K13 – Košické kultúrne centrá a spoločnosť Antik Telecom podpísali Memorandum o spolupráci, v ktorom sa zaviazali podporovať a podieľať sa na činnosti novej televízie s názvom telKE.

One Response to Nový informačný kanál telKE dáva priestor študentom

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.