Objekt Vincenta Leroya vtiahne diváka do kúzelného sveta

Francúzsky umelec Vincent Leroy je Košičanom známy svojimi svetelnými inštaláciami už z minulého ročníka Bielej noci. Návštevníci mali možnosť prechádzať sa po jeho unikátnom diele Mechanické pole, posiatom stovkami svietiacich stebiel trávy a užívať si výnimočnosť okamihu.

Leroy1.jpegTeraz prekvapí monumentálnym dielom Boreal Halo, ktorým vtiahne divákov v Kunsthalle/Hale umenia od 19:00 do druhej hodiny rannej do svojho imaginárneho sveta. Hypnotizujúci kruhový objekt o priemere 10 metrov sa bude magicky vznášať v priestore, vlniac sa do rytmu Aurory Borealis (Polárnej žiary). Inštalácia vyjadruje želanie spomaliť čas, znázorňuje jemný  éterický pohyb a vťahuje nás do inej dimenzie.

Vincent Leroy rád „znižuje otáčky“. Od diváka vyžaduje určitý čas, chvíľu, ktorú venuje výhradne jeho dielu. Je známy precíznym technickým prevedením diel, ktoré zanechajú silný vizuálny zážitok. Jeho umenie diváka priamo zasiahne a otvorí ho k absorbovaniu kúzla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.