Oko za oko

Opera Oko za oko je formálno-tematickým rozvinutím opery Zub za zub (Miroslava Tótha, Michala Paľka a Mareka Kundláka), ktorá sa venovala téme invázie cynického mestského človeka do kultúrno-historického priestoru v Banskej Štiavnici.

Dej Oka za oko sa odohráva v Humennom. Skúma otázku fiktívnej adaptácie bývalého profesionálneho vojaka na civilné pracovné prostredie po ukončení služby v ozbrojených silách. Hlavný hrdina postupne obchádza mesto a vyberá si miesto na založenie fabriky. Vzniká konfrontácia medzi životom v realite a reminiscenciou na armádny život. Hlavný hrdina sa snaží využiť potenciál „zabudnutosti“ mesta ako “trojuholníka smrti” ­- oblasti roky zamorenej trojicou veľkých fabrík (Humenné, Strážske a Vranov nad Topľou) – známou vysokou nezamestnanosťou.

Opera kombinuje dokumentárne filmové prvky s nahratým spevom na videoprojekcii, komponovanou a improvizovanou hudbou a javiskovou hereckou akciou.

Podujatie sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku 14. 1. 2015 o 18:00.

 

Obsadenie:
Hlavná postava: Marek Kundlák, barytón
Vedľajšia postava: Samuel Szabo, tenor, elektronika
Námet: Miroslav Tóth
Hudba: Miroslav Tóth
Libreto, dramaturgia: Marek Kundlák, Miroslav Tóth
Divadelná réžia: Marek Kundlák
Kostymérka: Emma Korpová
Filmová réžia, strih, kamera: Miroslav Tóth
Hudobná spolupráca: Andrej Gál – violončelo, Gergély Kovács – bicie, Kováts Gergő – barytónsaxofón, Mikuláš Havrila – trombón, Michal Paľko – cimbal, Miroslav Tóth – soprán saxofón, extinzívny vokál
zbor extenzívnych spevákov: Andrea Ľuptáková – soprán, Anna Čonková – alt, Kristína Hanzenová, Erik Pánči – tenor

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

10848834_10152539355882256_1030274655618382608_o

One Response to Oko za oko

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.