OPEN FEST III nie je podfuk, ale bude s Podfuckom

Na divákov, ktorí si nenechajú ujsť príležitosť a prídu 20. septembra do košického Amfiteátra na OPEN FEST III, nikto neurobí žiaden podfuk a medzi kapelami, ktoré to prídu na festivale roztočiť na plné pecky, nebude chýbať ani domovská kapela Podfuck, pomenovaná podľa rovnomenného filmu. Košická band sa predvedie v plnej paráde a zvuku, ktorý majú priaznivci rytmického rocku radi.

Podfuck 2

Skupina vznikla v roku 2002 a za ten čas vystriedala viacero členov. V súčasnosti hrá a spieva  v pôvodnej zostave iba spevák, vokalista a gitarista Miro Terifaj, ktorý gitaru občas strieda s ústnou harmonikou. V speve mu pomáha hráč na basovú gitaru Alex Albert a ďalší gitarista a spevák Tomi Šmajda. Za bicími sedí Vlado Palai.

Kapela má odohraných približne 150 koncertov a vydané tri albumy Lost in my soul (2006), Mapa času (2008) a Znamenie (2012). Podfuck ma natočené aj dve oficiálne videá ku skladbám z posledného albumu. Sú to skladby Posledná a Názor.

Kapele sa v roku 2005 podarilo dostať do finále hudobnej súťaže „USS Talent Night 2005“ a koncom roka sa po prvýkrát zatvorila  do štúdia. Po roku im vychádza prvé EP CD Lost In My a prvý raz koncertuje mimo územia Slovenska v maďarskom meste Tokaj na súťaži „Harlee Cup 2006“. Kapela je v tomto období zaradená na kompiláciách: Punk Rock Made In Slovakia vol.5 a MUSIC FOR EXTREME SPORTS, ktoré vydalo vydavateľstvo  Musica, s.r.o. Koncom roka z kapely odchádza spevák Marcel a postu spevákov sa ujímajú gitarista Miroslav Terifaj a basgitarista  Alexander Albert.

Na prelome rokov 2006 a 2007 oznamuje bubeník Majo svoj odchod z kapely a na jeho pozíciu prichádza Vladimír Palai (bývalý bubeník skupiny Naša vec), ktorý v kapele hrá dodnes. Svoje prvé vlastné miniturné s názvom „Neľutujem Podfuck tour“ absolvovala v roku 2007 a následne nahrala svoju druhú EP s názvom Mapa času. Na festivale „LADOVA fest 2008“ zahral bývalý bubeník Marián Pillár ako spomienku na kapelu celé vystúpenie namiesto Vladimíra Palaia.

V roku 2009 Podfuck absolvuje množstvo vystúpení v Českej republike a o rok neskôr sa zúčastňuje na historicky najväčšom počte festivalov. Vydáva tiež sólový singel s názvom Cesta, ktorý sa žánrovo odlišuje od bežnej tvorby skupiny. Je to rockovo založená pomalá skladba, ktorej hudbu zložil člen skupiny Podfuck Miroslav Terifaj.

Pred troma rokmi kapela prerobila starú demo skladbu „Be alone“ a nahrala ju nanovo pod názvom „Hymna“. Zúčastnila sa s ňou na finále súťaže Hymna basketbalového tímu Good Angels Košice a hráva sa počas domácich, ale aj európskych zápasov. V roku 2012 nahráva Podfuck svoj tretí album s názvom Znamenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.