Oscar Wilde bude „večerať“ na pódiu v Košiciach

Chcete sa dozvedieť kam chodí Oscar Wilde na večeru? Tak potom platí pozvánka na komédiu z dielne uznávaného režiséra Karola Vosátka, autora kultových predstavení English is Easy, Csaba is Dead, Modelky, Telenovela, Sharon Stone Let me Go a mnohých ďalších. Zaručene vám zlepší náladu. Stačí prísť v nedeľu večer, 16. augusta, do Kasární/Kulturparku, kde divákov čaká letné osvieženie v rámci festivalu Leto v parku v podaní Michaely Čobejovej, Daniely Mackovičovej, Štefana Martinoviča a Daniela Dózu z Ateliéru Babylon.

img_8216Je to príbeh o rodine, matke Eve (M. Čobejová) a jej dvoch zvláštnych deťoch – Marcelovi (Š. Martinovič) a Barbore (D. Mackovičová). Rodina sa vyberie na chatu, aby prečkala koniec sveta. Tam stretne chatára Štefana, prezývaného „Steve“ (L. Dóza), ktorý svoju prácu neznáša. Najradšej by sa vrátil na Nový Zéland, kde by celý deň surfoval a večer v bare balil pekné baby. Namiesto toho však musí robiť animátora znudeným turistom, najmä z Nemecka. Z letargie ho vytrhne až táto bizarná rodinka, matka s dvoma dospelými deťmi a nuda na chate sa zmení na absurdné spolužitie štyroch dospelých ľudí, ktorí si medzi sebou riešia rôzne, doteraz nepomenované traumy a krivdy.

Magický dátum konca sveta, izolovanosť chaty a čudné správanie chatára vyvrcholí vo zvláštnych vzťahoch, kde je každý konfrontovaný s každým. Rozprávanie o dcére Dore, ktorá sa považuje za špatu a syn Peter za prevtelenie Oscara Wilda, sľubuje zaujímavý príbeh. Vrcholom je, keď všetci, vrátane homosexuálneho syna Marcela, bláznivej dcéry Barbory a matky Evy, sa zamilujú a začnú chatára zvádzať. On je však príliš slušný a jednoduchý a nie je v stave brániť sa. Nakoniec tejto čarovnej rodinke nechtiac podľahne. A potečie aj krv.

Ak ste hladní po kultúre, určite si nenechajte ujsť túto príležitosť. Štvorica hercov vás určite nenechá hladných. „Večeru“ začne servírovať o 19:30 hod. v budove Alfa.  Dobré herecké obsadenie, vtipná zápletka, ale aj poučenie. To sú kvality hry  Kam chodí Oscar Wilde na večeru. Zamotaný príbeh ponúka množstvo prekvapení a zvratov.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.