Park rozozvučí rockom Reunion, Inekafe a Zoči Voči

O rockový večer na Lete v parku sa postarajú tri skupiny. V Kasárňach/Kulturparku privítame 26. júla 2019 Rock Reunion, Inekafe a Zoči Voči. O 19:00 hod. ho odpáli banskobystrická kapela ROCK REUNION, ktorá nie je na hudobnej scéne žiadnym nováčikom. Počúvame ju už jedenásť rokov. Počas svojej existencie sa jej podarilo niekoľkokrát prekročiť miliónovú hranicu sledovanosti na portáli You Tube. V súčasnosti má nasadené známe single v slovenskom éteri. Veľmi úspešnou sa stala skladba Prečo, ktorú mnohí spoznali vďaka Expres Live v rádiu Expres.

Kapela je charakteristická hlavne elektronickými prvkami v spojení so živými nástrojmi. Žánrovo sa nezaraďuje a neškatuľkuje. V ich muzike počuť vplyvy popu, rocku a hip hopu. Ich skladby sa stali úspešné aj vďaka spolupráci so slovenským raperom Kalim. Reunion sa preslávil na Slovensku hlavne singlom Dokonalá (Hej, prdel!) a Denník, čo je aj názov ich druhého štúdiového albumu. Zostavu tvoria Radovan Oravkin (gitara), Milan Kováč (spev, gitara), Dominik Sabov (basgitara) a Andrej Debnár (bicie). Medzi ich najväčšie úspechy patrí víťazstvo v celoslovenskej súťaži Funrádio má talent, kde sa kapela stala na základe celoslovenského SMS hlasovania absolútnym víťazom so skladbou Zlodej duší.

 

Bratislavská kapela INEKAFE má za sebou úspešnú zimnú šnúru koncertov Vitaj! v pôvodnej zostave, ktorá nahrávala prvý album skupiny. Po dvadsiatich rokoch od jeho vydania začiatkom roka absolvovala turné, ktoré sa stretlo s pozitívnou odozvou u publika. Preto pridáva tri open air verzie INEKAFE -Vitaj! ŠPECIÁL a jeden z nich odohrá na festivale Leto v parku, kde vystúpi o 20:00 hod. Opäť v pôvodnom zložení ako v roku 1998, čiže Cibi – spev, Vratko – gitara a vokály, Wayo – basa a Dodo – bicie a vokály.

Chýbať určite nebude najznámejšia parodická skladba 090x, ktorú fanúšikovia poznajú ešte z doby, kedy mobily a sieť GSM zaznamenávali prelomový boom a zrazu každý mal v ruke mobil.  Album Vitaj! s týmto singlom zaznamenal na dovtedy takmer neznámu punkrockovú kapelu slušný úspech. Predalo sa ho vyše 7000 kusov, čo bolo na slovenské pomery nezvyčajné. Fanúšikovia tejto skupiny si ho budú môcť celý naživo vypočuť na špeciálnom koncerte v Košiciach.

Najväčší úspech dosiahla skupina v rokoch 2000 – 2003 albumami Čumil, Je tu niekto?, Príbeh či Bez udania dôvodu. Predaj presiahol 100-tisíc kusov. V roku 2006 došlo k vynútenej prestávke, pretože frontman a spevák Vratko Rohoň sa rozhodol pre kariéru v letectve. Kapela bola naďalej populárna a po štyroch rokoch oznámila comeback. Hrá v trojici Vratko Rohoň, Dodo Praženec a Vlado Bis. Dnes má Inekafe na konte sedem albumov, dve výberovky a jedno live DVD. Posledný album je Nevhodný typ z roku 2015 a posledný úspešný singel Sínus dopadu vyšiel minulý rok na výberovke 22 svetelných rokov.

O vyvrcholenie večera sa o 21:00 hod. postará nitrianska kapela ZOČI VOČI, ktorá vo svojej tvorbe vychádza z hudobných žánrov, akými sú metalcore, punk, rock a hardcore. Časom túto zmes štýlov obohatila o prvky popu. Na hudobnej scéne sa pohybuje už pätnásty rok a počas svojej histórie stihla nahrať päť albumov. Zakladateľmi skupiny boli Michal Žitňanský (spev, gitara) s Filipom Mikom (spev, basová gitara). Neskôr sa k nim pridal Vlado Kovár (spev, bicie). Súčasnú zostavu doplnili Juraj Štefánik a Miroslav „Horso“ Horský.

Zo začiatku hrali prevažne prebrané piesne, napríklad od kapiel ako Zóna A alebo Konflikt. Postupne začali pripájať vlastné piesne, ktorých autorom je prevažne Michal Žitňanský. Dnes prevažnú časť ich repertoáru tvorí vlastná tvorba. Koncertný repertoár často dopĺňajú o populárne piesne, ktoré prejdú ich menšou úpravou.

Ich posledný poriadne rockový štúdiový album spred dvoch rokov má názov 13. Vydali ho pri príležitosti trinásteho výročia spoločného pôsobenia a obsahuje 13 skladieb – známych singlov ako 13. komnata či Negatív, ale aj prerobenú klavírnu skladbu Klamem do rockovej verzie. Debutový album má názov S tebou idem ďalej, nasledoval Nikto z nás nie je bez chýb, Milovaní – nenávidení a Audio heroín. Poslucháči si vypočujú zmes osvedčených hitov, ku ktorým pridajú Čerešne, Stratený či Láska – nenávisť. Určite nebude chýbať skladba Nad Prahou, ale aj ich najnovší singel Chlapi neplačú.

Vstupenky online:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.