Párty Electro Swing Fever je nákazlivá a stúpa z nej tanečná horúčka

Pravá, v poradí už piata, swingová tanečná horúčka vypukne v Kasárňach/Kulturparku 3. júna. Noc bude dlhá a potrvá až do svitania. Štýlová a vychýrená Electro Swing Fever vtiahne návštevníkov do víru tanca a atmosféry zlatej éry swingu. Postarajú sa o to slovenský band White Melon a skvelí DJs z Electro Swing Bohemia – Swing Thing, Max W. a Swing Garden.  Na tanečnom parkete to roztočia o 21. hodine.

Slovenská kapela White Melon z Trnavy, ktorá vznikla pred dvoma rokmi, je zmesou swingu, jazzu a hudobných improvizácií v podaní šiestich mladých muzikantov. Nezameniteľný spev a nevšedné aranžmány nájdete iba v tejto formácii.

Do tej správnej nálady vás dostane aj výbušne energický DJ Sving Thing, ktorý zrýchli z nuly na sto za tri sekundy. Svojim rytmickým electro-swingom rozvíri pokojné vody každého parketu. Každého roztancuje výraznými aj jemnými melódiami. Jeho vystúpenie si už užili nielen fanúšikovia po celej Európe, ale aj v Mexiku či Japonsku. Na jednom pódiu sa stretol s takými hudobnými esami ako sú The Parov Stelar Band, Movits, Postmodern Jukebox a Alice Francis.

DJ Max W. s výnimočným citom pre výber a mix trackov je vyznávačom tvrdšej a údernejšej línie electro swingu. Jeho sety kombinujú tradičný swing a modernú tanečnú hudbu so štipkou hip-hopu, dubstepu a drum´n´bassu. Jeho poznávacím znamením je elegantná čierna košeľa, uhrančivý pohľad a schopnosť rozhýbať aj zarytých nepriateľov tanca.

DJské sety Swinga Gardena vás chytia a nepustia. Servíruje svojrázne a hravé mixy tradičného jazzu, swingu a rock´n´rollu s prechodom k modernému electro-swingu, funky a latino. Keď zahrá Swing Garden, nohy sa vám samy rozbehnú po parkete.

Kto si pripadá ako drevo, nemusí sa obávať, že nezapadne do kolektívu. Súčasťou bohatého programu je totiž aj tanečný workshop na úvod, na ktorom vás naučia základné swingové tanečné grify. A potom to už pôjde samo do skorých ranných hodín a zaručene s vysokou tanečnou horúčkou. Na swingovej party sa nesedí, ale zabáva. Možno tak trochu bolia nohy, ale určite stojí za to prežiť noc plnú hudby zo zlatej éry swingu a v jeho rytme sa natriasať. Nezabudnite sa dobovo obliecť. Vtedy to má pravú šťavu a vráti vás to do čias noblesných dám a šviháckych gentlemanov a pripomenie 30. a 40. roky 20. storočia, kedy hudbe kraľoval jazz.

Vstupenky online

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.