Pesničkár Chris Ellys zahrá na city svojim fanúšikom

Slovenský hudobník a spevák Christián Forgáč, známy pod umeleckým menom ako Chris Ellys, sa hudbou prihovorí svojim fanúšikom v Košiciach v kaviarni Papa v Kasárňach/Kulturparku 6. februára 2020 o 19:00 hod.

Jeho tvorbu možno zaradiť medzi indie-folk s prvkami popu. Skladby pesničkára z Prešova vyjadrujú jeho rôzne zažité pocity, nálady a názory. Začiatky tvorby možno datovať do roku 2012, kedy vznikali prvé texty piesní a hudba k nim. Na svojich vystúpeniach sa sám aj sprevádza na gitare.

Najväčšou inšpiráciou pre tohto interpreta je život a texty, ktoré píše, sú ním odžité. Chris Ellys debutoval na slovenskej scéne so skladbou 7 minutes, ktorú si všimli viaceré médiá, ako napr. Rádio Expres, TooTooT alebo BalconyTV. Začiatkom roka 2017 speváka objavilo Radio_FM a Radio_Head Awards, kde sa dostal do finálnych nominácii ako Objav roka.

Chris Ellys má na svojom konte už dva albumy. Po debutovom CD Lonely Tree pred necelým rokom vznikla nahrávka Spring Folks. Jeho posledný počin vznikal počas turné v Česku a Poľsku, kde sa zoznámil s českým producentom Martinom Havlenom (RESOUND Liberec) a spolu nahrali singel Army Of Infinity. CD je však výsledkom spolupráce hlavne s Thomom Artwayom. Okrem neho na CD účinkuje aj speváčka Bianca Macková (Blanch), Tomáš Hríbik (bicie), Daniel Kravec (bicie), Nikolaos Jalauzidis (el. gitara, basa a syntetizátory), Silvia Harvanová (klavír, Silvia speaks).

Spring Folks odzneli vlani na európskom turné od severného Tallinnu, Budapešti až po nemecký Hamburg, ktoré bude pokračovať aj v tomto roku. Jednou zo zastávok sú aj Košice. V minulom roku absolvoval Chris Ellys 75 koncertov v siedmich krajinách. Vystúpil spolu s 19 interpretmi zo Slovenska, Česka, USA, Holandska a Estónska.

Mladý slovenský sólový umelec s intenzívnou melodickosťou barytónu intímnosťou svojho prejavu spája introvertnosť a silu emócie. Jeho spontánna muzikálnosť, správny cit pre komponovanie a emočný prejav ho robia spevákom s obrovským potenciálom. Jeho koncerty sú nabité emóciami, o čom sa mohli jeho priaznivci v Kulturparku už viackrát presvedčiť. V komornom prostredí si ho budú môcť užiť znova.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.