Peter Bič Project našli z labyrintu cestu von k novinkám

Pre nás všetkých bol minulý aj tento rok zvláštny. Pandémia koronavírusu skrížila plány všetkým umelcom, ktorí sa nemohli stretnúť so svojimi fanúšikmi a ak, tak maximálne online. Košická skupina Peter Bič Project musela odložiť svoj Labyrint tour už dvakrát. Publiku chcela predstaviť svoj najnovší album Labyrint, ktorý vyšiel ešte v závere roku 2019 naživo, Splatiť svoj dlh a dokončiť turné sa chystá už počas tohto leta. Medzitým však uplynulo veľa času, ktorý kapela využila na prípravu nového albumu. Na koncerte počas Leta v Kulturparku tak zaznejú nielen už dávno napočúvané, ale určite aj tie najnovšie skladby, ktoré si isto nájdu cestu k poslucháčom. Na svete je už prvý singel Všetko bude fajn. V exteriéri Kasární/Kulturparku budú môcť ich priaznivci nájsť cestu von z labyrintu k novinkám 3. júla 2021 o 19:00 hod. a všetko bude fajn. 

Album Labyrint obsahuje niekoľko hitov, ktoré dobyli rebríček najhranejších skladieb v slovenských rádiách. Naživo je to vždy o inom. So singlami Nedívaj sa tak, Z výšky alebo piesňami s nádychom leta a pohody Láva či Čoskoro, ktorá sa na začiatku minulého roka stala opäť najhranejšou v rádiách,  urobia radosť nejednému poslucháčovi. Kapela sľubuje, že isto zahrá aj úvodnú skladbu Poslednýkrát z televízneho seriálu Hniezdo, ktorú zložil Peter Bič s Tomášom BuranoWským. Prinesú aj niečo nové. Počas karantény usilovne tvorili nové pesničky. Intímny duet Stoj so silným textom o živote, hľadaní, láske a sklamaní, v ktorom si spolu s Viktóriou zaspieval samotný Peter Bič, patril k najhranejším skladbám v slovenskom éteri. Presne po roku je od apríla už na svete ďalší romantický singel s videoklipom Máj, plný emócií a energie, ktorý nebude chýbať na play liste. Hudbu zložil líder kapely a text napísal Vlado Krausz.

Hosťami albumu sú skvelí hudobníci Pavol Jeňo (trúbka) a Mário „Gapa“ Garbera (saxofón) v skladbe Láva. Peter Bič považuje „staronovinku“ za veľmi osobný album pre každého člena kapely. Ponúka deväť piesní. Okrem už spomínaných aj skladby So mnou sa hráš, Stoj, Šťastie, Labyrint a Tichá pieseň, venovaná pamiatke zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej:

 „Labyrint je celý v slovenčine, v novej zostave a ešte nebol ani na svete a tri skladby si už našli cestu k svojim poslucháčom. Sme naozaj veľmi radi, že je tu. Je to pre nás také znamenie, že sme našli cestu z labyrintu von aj my. Verím, že aj ďalšie skladby z neho sa páčia ako tie predchádzajúce.“ Štvrtý album je potvrdením toho, že s novou zostavou a najmä piesňami v rodnom jazyku sa kapela vybrala správnou cestou.

Zoskupenie Peter Bič Project vzniklo v roku 2010. Za posledné obdobie prešlo významnými zmenami. Kapelu s pôvodnou zostavou založil gitarista a líder kapely Peter Bič spolu s bubeníkom Jozefom Zimom, ktorí sa spojili so speváčkou Dášou Kostovčík, spevákom Ivom Bičom, klaviristom Matúšom Pavlíkom a basgitaristom Vladom Čekanom. Dášine miesto nahradila talentovaná Košičanka Victoria (vlastným menom Viktória Vargová). Novými členmi sú aj Tina Timková (basgitara), Edo Kiss (bicie) a Rasťo Bóroš (klávesy), ktorí vystriedali  Vlada Čekana, Jožka Zimu a Zoliho Tótha.

Peter Bič Project nahrali štyri štúdiové albumy. Debutový Say it Loud vydali v roku 2012. Nájdete na nej úspešný hit Thinking about you, ktorý získal cenu SOZA za najhranejšiu skladbu roka 2013 a stále ho môžete počuť aj zo slovenských rádií. Ich skvelá pieseň s anglickým textom bodovala nielen u nás, ale zožala úspech aj v zahraničí. S druhým albumom Just a story z roku 2015, skupina absolvovala celoslovenské koncertné turné. Veľmi úspešnou sa stala najmä skladba Hey now, ktorá je veľmi dobre známa aj za hranicami Slovenska.

Peter Bič Project v priebehu svojej hudobnej kariéry zaznamenali aj ďalšie úspechy. Hrdí sa titulom OTO 2019 v kategórii skupina. Spolupracovali s poprednými slovenskými i zahraničnými umelcami a zaujímavosťou je, že boli predskokanmi švédskej skupine Roxette. Podarilo sa im zvíťaziť v ankete Slávik 2012 v kategórii Skokan roka a tiež Rádioslávik Rádia Expres. Veľkým úspechom bola aj skladba Where did you go, ktorá má zahraničný sound a poslucháči rádií si ju často zamieňajú so zahraničnou produkciou. Koncom roka 2017 vydali svoj tretí album Dream, na ktorom nájdete aj dve slovenské skladby. Veľmi známou sa stala ich prvá slovenská skladba Skúšame sa nájsť. Poslucháčov zaujala aj ich ďalšia slovenská Nedívaj sa tak. Pieseň Z výšky, ktorá sa stala titulnou skladbou seriálu Som mama, sa teší výbornej hranosti v našich rádiách. Labyrint (2019) má číslo štyri a piaty album pred vydaním.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.