ZRUŠENÉ!!! Peter Bič Project našli z labyrintu cestu von k poslucháčom a vtiahnu ich doň

Z dôvodu zamedzenia šírenia koronavírusu a prijatých opatrení bolo podujatie presunuté na jar budúceho roka.

Pandémia koronavírusu skrížila plány aj košickej skupine Peter Bič Projekt, ktorá sa chystala vyraziť na turné po Slovensku ešte v apríli. Na sklonku minulého roka vydala album Labyrint, ktorý chcela odprezentovať na koncertných pódiách v šiestich mestách. Aktuálny víťaz ankety OTO 2019 svoj dlh priaznivcom ich hudby splatí už čoskoro. Domácemu publiku zahrá v Kunsthalle/Hale umenia 7. októbra 2020 o 19:00 hod.

Album obsahuje hneď niekoľko hitov, ktoré dobyli rebríček najhranejších skladieb v slovenských rádiách. Naživo je to vždy o inom. So singlami Nedívaj sa tak, Z výšky alebo piesňami s nádychom leta a pohody Láva či Čoskoro, ktorá sa na začiatku roka stala opäť najhranejšou v rádiách,  urobia radosť nejednému poslucháčovi. Kapela sľubuje, že isto zahrá aj úvodnú skladbu Poslednýkrát z televízneho seriálu Hniezdo, ktorú zložil Peter Bič s Tomášom BuranoWským. Nie je vylúčené, že prinesú aj niečo nové. Počas jarnej karantény začali tvoriť nové pesničky, ktoré nahrávali v lete. Tešiť sa teda fanúšikovia môžu na doposiaľ nevydané novinky. Intímny duet Stoj so silným textom o živote, hľadaní, láske a sklamaní, v ktorom si spolu s Viktóriou zaspieval samotný Peter Bič, je aktuálne najhranejšiou skladbou v slovenskom éteri. Hosťami albumu sú skvelí hudobníci Pavol Jeňo (trúbka) a Mário „Gapa“ Garbera (saxofón) v skladbe Láva.

Peter Bič považuje novinku za veľmi osobný album pre každého člena kapely. Ponúka deväť piesní. Okrem už spomínaných aj skladby So mnou sa hráš, Stoj, Šťastie, Labyrint a Tichá pieseň, venovaná pamiatke zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej:

„Labyrint je celý v slovenčine, v novej zostave a ešte nebol ani na svete a tri skladby si už našli cestu k svojim poslucháčom. Sme naozaj veľmi radi, že je tu. Je to pre nás také znamenie, že sme našli cestu z labyrintu von aj my. Verím, že aj ďalšie skladby z neho sa budú páčiť ako tie predchádzajúce.“ Štvrtý album je potvrdením toho, že s novou zostavou a najmä piesňami v rodnom jazyku sa kapela vybrala správnou cestou.

Zoskupenie Peter Bič Project vzniklo v roku 2010. Za posledné obdobie prešlo významnými zmenami. Kapelu s pôvodnou zostavou založil gitarista a líder kapely Peter Bič spolu s bubeníkom Jozefom Zimom, ktorí sa spojili so speváčkou Dášou Kostovčík, spevákom Ivom Bičom, klaviristom Matúšom Pavlíkom a basgitaristom Vladom Čekanom. Dášine miesto nahradila talentovaná Košičanka Victoria (vlastným menom Viktória Vargová). Novými členmi sú Tina Timková (basgitara), Edo Kiss (bicie) a Rasťo Bóroš (klávesy), ktorí vystriedali  Vlada Čekana, Jpžka Zimu a Zoliho Tótha.

Peter Bič Project  nahral tri štúdiové albumy. Debutový Say it Loud vydali v roku 2012. Nájdete na nej úspešný hit Thinking about you, ktorý získal cenu SOZA za najhranejšiu skladbu roka 2013 a stále ho môžete počuť aj zo slovenských rádií. Ich skvelá pieseň s anglickým textom bodovala nielen u nás, ale zožala úspech aj v zahraničí. S druhým albumom Just a story, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2015, skupina absolvovala celoslovenské koncertné turné. Veľmi úspešnou sa stala najmä skladba Hey now, ktorá je veľmi dobre známa aj za hranicami Slovenska.

Peter Bič Project v priebehu svojej hudobnej kariéry zaznamenali aj ďalšie úspechy. Spolupracovali s poprednými slovenskými i zahraničnými umelcami a zaujímavosťou je, že boli predskokanmi švédskej skupine Roxette. Podarilo sa im zvíťaziť v ankete Slávik 2012 v kategórii Skokan roka a tiež Rádioslávik Rádia Expres. Veľkým úspechom bola aj skladba Where did you go, ktorá má zahraničný sound a poslucháči rádií si ju často zamieňajú so zahraničnou produkciou. Koncom roka 2017 vydali svoj tretí album Dream, na ktorom nájdete aj dve slovenské skladby. Veľmi známou sa stala ich prvá slovenská skladba Skúšame sa nájsť. Poslucháčov zaujala aj ich ďalšia slovenská skladba Nedívaj sa tak. Ich pieseň Z výšky, ktorá sa stala titulnou skladbou seriálu Som mama sa teší výbornej hranosti v našich rádiách. V novembri sa spojili s Adamom Ďuricom a Tomášom Buranovským a na spoločných koncertoch Veselo a Spolu si zahrali pred bratislavským a košickým publikom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.