Peter Katina nekompromisným programom očaril publikum

Náročným koncertným prevedením skladieb súčasných autorov odštartoval sériu koncertov v rámci Letného hudobného festivalu Hevhetia Košičan a excelentný hráč na akordeón Peter Katina. Jeho sólové vystúpenie si prišlo pozrieť početné obecenstvo. Organizátori stoličky prikladali hneď dvakrát.

Program bol skutočne náročný. Nielen pre ucho poslucháča, ale aj na samotnú interpretáciu. Odzneli skladby od Arvo Pärta, Macieja Jablonski, Edisona Denisova a iných. Peter Katina sa nechal pred koncertom počuť, že aj keď nedávno dokončil svoj nový album s názvom Secrets, na ktorom sú tieto skladby zaradené, pripravoval sa intenzívne niekoľko dní až 5-6 hodín denne. Po koncerte nešetril slovami spokojnosti: „Skvelé, dobré. Bola skvelá účasť a reakcie publika. Dobre sa mi hralo. Mám z koncertu veľmi dobrý pocit.“

Bol to náročný koncert. Som veľmi rád, že v Košiciach sa nájde publikum, ktoré dokáže oceniť aj takúto hudbu. Verím, že aj tým poslucháčom, ktorí sa so súčasnou hudbou stretli prvýkrát, ukázali sme niečo, čo doteraz nemali možnosť zažiť. To je aj jeden z cieľov festivalu. Vzdelávať, posúvať hranice a lámať bariéry a predsudky, ktoré ľudia majú voči súčasnému umeniu,“ povedal na margo vystúpenia Petra Katinu riaditeľ festivalu Ján Sudzina.

foto: Tomáš Bachura

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.